- پنجشنبه 27 تير 1398

  پایگاه خبری اتاق بازرگانی سمنان؛
  گزارش تصویری ششمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در محل شرکت عقاب افشان ، اسکانیا

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: تقسیط معوقه مالیاتی و بیمه ای واحدهای صنعتی بدهکار به منظور رونق تولید و حمایت از بنگاه های اقتصادی تا پایان سالجاری 60 ماهه شد.

  معاون استاندار سمنان: تقسیط معوقه مالیاتی و بیمه ای واحدهای صنعتی 60 ماهه شد

  حشمت الله عسگری روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن جلسات یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی سمنان افزود: در سال گذشته تقسیط معوقه مالیاتی و بیمه ای واحدهای صنعتی و تولیدی بدهکار ۳۶ ماهه بود که با برنامه ریزی دولت این رقم به ۶۰ ماه افزایش یافت.

  وی خاطر نشان کرد: دولت به منظور تحقق شعار سال، آئین نامه های اجرایی مثبتی برای توسعه بخش صنعت تدوین کرده که با برنامه ریزی اصولی این برنامه ها در استان سمنان اجرایی می شود.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان ادامه داد: واحدهای صنعتی که به شرکت های خدمات رسان بدهکارند پرداخت این بدهی ها حداکثر تا یکسال در راستای حمایت از تولید به تعویق افتاد.

  عسگری تصریح کرد: حمایت دولت از واحدهای صنعتی با برنامه ریزی اصولی ادامه می یابد و همکاری دستگاه های اجرایی و فعالان اقتصادی تمام قد برای عبور از تحریم ها ادامه می یابد.

  وی اضافه کرد: بازگرداندن واحدهای راکد صنعتی و تولید به چرخه تولید از برنامه های اصولی دولت برای رونق اقتصادی در استان سمنان است که در سال جاری پیگیری می شود.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: سمنان از استان های صنعتی کشور است که با راهبرد اصولی برای رفع مشکلات تمامی واحدهای تولیدی تلاش می شود.

  در استان سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی فعال است.

  علیرضا آشناگر استاندار سمنان امروز از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ سمنان بازدید کرد.

  مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: ۴۶ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیرنقدی مردم این استان برای هموطنان سیل زده جمع آوری شد.

  مدیرکل کمیته امداد: ۴۶ میلیارد ریال از سمنان به سیل زدگان کمک شد

  سید جواد رضوی روز سه شنبه به خبرنگاران در سمنان اظهارداشت: ۱۴ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال از این کمک‌ها به صورت نقدی در مراکز نیکوکاری و کمیته امداد استان سمنان جمع‌آوری شد.

  وی با بیان اینکه تاکنون ۱۶ محموله کمک از سوی این نهاد به مناطق سیل‌زده ارسال شد، تصریح کرد: ارزش این محموله‌ها ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود.

  مدیرکل کمیته امداد استان سمنان ادامه داد: کمک‌های مردمی در قالب پتو، فرش، اقلام غذایی، آب‌معدنی، انواع لباس کفش، انواع مختلف لوازم زندگی مانند تلویزیون، یخچال و اجاق گاز به مناطق سیل زده ارسال شد.

  وی با اشاره به انعقاد ۲ تفاهم نامه این نهاد با انجمن شرکت‌های مهندسی پزشکی ایران با هدف احداث واحدهای مسکونی برای مددجویان سیل اخیر، خاطرنشان کرد: ساخت ۱۴۴ واحد مسکونی جدید برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد که منازل آنان از سیل اخیر آسیب دیده یا ویران شده است در این تفاهم نامه لحاظ شد.

  مدیرکل کمیته امداد استان سمنان یادآور شد: یک هزار و ۵۲۸ خانوار بر اثر بارش باران و جاری شدن سیل در برخی مناطق مانند کالپوش، حسین‌آباد، امیرآباد، روستای ابر و مجن بسطام، منطقه سرکویر و سایر مناطق مختلف استان سمنان آسیب‌دیدند.

  شهروندان برای کمک به بازسازی مناطق سیل زده می‌توانند کمک‌های نقدی را به شماره حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ نزد بانک صادرات شعبه الغدیر و یا شماره کارت مجازی ۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ بانک صادرات واریز کنند.

  بیش از ۳۱ هزار نفر معادل حدود چهار درصد از جمعیت ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان زیر پوشش کمیته امداد هستند، از این تعداد هشت هزار و ۶۰۰ خانوار در قالب ۱۲ هزار و ۲۰۰ نفر ماهانه از این نهاد مستمری دریافت می‌کنند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان گفت: ۶۰۱ واحد صنعتی استان یکسال گذشته دست کم هفت هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

  ۶۰۱ واحد صنعتی سمنان ۷.۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات گرفتند

  بهروز اسودی روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در سالن جلسات یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی سمنان، افزود: پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان سمنان رشد قابل قبولی دارد و این پرداختی‌ها نسبت به هفته گذشته ۶.۷ درصد افزایش یافت.

  وی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۷۳۶ واحد تولیدی استان پرداخت شده است.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به پرداخت بیش از ۷۷ درصد از سهم استان از تسهیلات رونق تولید، گفت: از مجموع تسهیلات پرداخت شده به واحدهای تولیدی استان ۱۳۵ واحد به ارزش هفت هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۶۰۱ واحد به ارزش یک هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

  اسودی تصریح کرد: در نشست‌های کمیته بررسی تسهیلات و تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی استان سمنان پرونده یک هزار و ۲۵۶ واحد تولیدی متقاضی تسهیلات بررسی و به بانک‌های عامل به منظور دریافت تسهیلات به ارزش ۲۲ هزار میلیارد ریال معرفی شدند.

  وی ادامه داد: پرونده ۲۵۶ واحد تولیدی متقاضی به منظور پرداخت تسهیلات به ارزش حدود ۹ هزار میلیارد ریال در حال بررسی است.

  اسودی گفت: در این نشست با تصمیم اعضای کارگروه با معرفی ۱۳ واحد تولیدی دیگر به بانک‌های عامل به منظور دریافت تسهیلات به ارزش ۲۷۹ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۳۳ نفر موافقت شد.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان افزود: مشکلات ۷۷۶ واحد تولیدی در نشست یکسال گذشته این کارگروه بررسی شد و در آخرین دستور کار این نشست مشکلات بانکی، مالیاتی و تأمین اجتماعی پنج واحد تولیدی مورد تحلیل و ارزیابی قرار گرفت.

  در استان سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی فعال است.

  علیرضا آشناگر استاندار سمنان امروز از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ سمنان بازدید کرد.

   استاندار سمنان گفت: شرکت عقاب افشان به عنوان بزرگترین شرکت اتوبوس سازی کشور به منظور رونق تولید و خنثی سازی فشارهای خارجی در روزهای گذشته ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات گرفت

  بزرگترین واحد اتوبوس سازی کشور ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات گرفت

  علیرضا آشناگر روز سه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن جلسات شرکت اتوبوس سازی عقاب افشان افزود: ارایه تسهیلات رونق تولید به منظور رفع مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفت در سال های اخیر پرداخت شد.

  وی خاطر نشان کرد: شرکت عقاب افشان یکی از واحد صنعتی بزرگ کشور به عنوان سرمایه ملی به شمار می رود که مسئولان نسبت به رفع مشکل این واحد همواره باید برنامه داشته باشند.

  استاندار سمنان ادامه داد: اواخر بهمن سال ۹۷ عملکرد بانک های عامل سمنان در ارایه تسهیلات رونق تولید چندان مطلوب نبود و این بانک ها تنها ۱۳ درصد از تعهدات خود را محقق کرده بودند.

  آشناگر تصریح کرد: با برنامه ریزی اصولی و تلاش مسئولان تعهدات بانک های عامل در ارایه تسهیلات رونق تولید اکنون به بیش از ۷۵ درصد افزایش یافت.

  وی اضافه کرد: اکنون بیشتر بانک های عامل سمنان بیش از ۱۰۰ درصد تعهدات ارایه تسهیلات را عملیاتی کردند و بیش از هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی و کشاورزی سمنان پرداخت شد.

  استاندار سمنان گفت: تزریق بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به ۶ بانک عامل استان برای ارایه تسهیلات رونق تولید در دستور کار است.

  در استان سمنان ۲ هزار و ۲۰ واحد صنعتی فعال است.

  علیرضا آشناگر استاندار سمنان امروز از سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ سمنان بازدید کرد.

   

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت مهرارقام رایانه