- يكشنبه 5 خرداد 1398

  52 طرح وزارت نیرو در استان سمنان در حال اجراست

  Share/Save/Bookmark

  وزیر نیرو گفت: از محل منابع عمومی تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای 52 طرح در زمینه آب، برق و شبکه فاضلاب استان سمنان 10 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

  رضا اردکانیان شامگاه سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس در نشست توسعه و افتتاح همزمان طرح های زیربنایی و اقتصادی استان سمنان با حضور رئیس جمهوری در سالن هلال سمنان، افزود: 10 طرح در حوزه برق و 2 طرح در حوزه آب اکنون عملیات اجرایی آن آغاز شده اشت.
  به گفته وی 2 واحد بخار با ظرفیت 160 مگاوات با اعتبار در نظر گرفته شده و در مجموع 28 هزار میلیارد ریال در شهرستان های مختلف استان طرح ها مختلف وزارت نیرو در دست اجراست.
  وی افزود: برای عملیات اجرایی خطوط مختلف برق یک هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است ، برای انجام عملیات اجرایی و بهره برداری از 2 طرح 30 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.
  اردکانیان، اجرای طرح آبرسانی به روستای ابر شاهرود با رعایت مسایل زیست محیطی را از طرح های آغاز شده در سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان عنوان کرد و گفت: اکنون عملیات اجرایی طرح بلند مدت تامین آب آشامیدنی با کیفیت برای شهرستان سرخه تا 30 سال آینده با فراهم شدن منابع مالی و آبی به زودی آغاز خواهد شد و امید است در تابستان 99 سرخه از آب آشامیدنی با کیفیت بر خورد دار باشد.
  وزیر نیرو اظهار داشت: ظرفیت تولید برق در ابتدای انقلاب 80 هزار مگاوات بود و اکنون با کمتر از سه برابر افزایش جمعیت کشور ظرفیت تولید برق 14 برابر افزایش یافته است.
  اردکانیان اظهار داشت: 31 طرح بزرگ در زمینه احداث نیروگاه با ظرفیت تولید 19 هزار مگاوات برق در کشور ایجاد شده که 12 هزار مگاوات آن در دولت تدبیر و امید به مدار بهره برداری افزوده شده است.
  وی گفت: برای احداث 31 نیروگاه از منابع خصوصی و عمومی داخلی یکهزار میلیارد ریال هزینه شده است که از این میزان دولت تدبیر و امید 600 میلیارد ریال در بحث نیروگاه حرارتی اعتبار صرف شده است.
  اردکانیان تصریح کرد: متوسط مصرف برق در کشور در بخش صنعت 50 درصد و در استان سمنان 70 درصد است که این آمار نشاندهنده اقتصاد پویای این استان است.
  وی خاطر نشان کرد: تلفات برق یک پدیده اجتناب ناپذیر است و در استاندارد بین المللی حدود هشت درصد است اما اکنون در شبکه برق در دولت تدبیر و امید این میزان به چهار درصد کاهش یافته است.
  وی یادآور شد: به ازای هر یک درصد کاهش تلفات برق 50 هزار میلیارد ریال صرفه جویی می شود.
  همزمان با سفر حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و کاروان تدبیر و امید به استان سمنان جمعی از وزرای کابینه دکتر روحانی نیز برای افتتاح و آغاز عملیات اجرای ده ها طرح مختلف به شهرستان ها سفر کرده اند.
  روحانی پیش از این در فروردین ماه 95 همراه با کاروان تدبیر و امید به استان سمنان سفر کرده بود.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir