- يكشنبه 27 مرداد 1398

  درآمد 260 میلیارد ریالی بابت واردات کالا به استان سمنان

  Share/Save/Bookmark

   مدیرکل گمرک استان سمنان گفت: در 10 ماه ابتدایی سال 97، بالغ بر 260 میلیارد ریال درآمد از محل واردات اجناس مختلف در گمرک استان سمنان به دست آمده است.

   علی سعدالدین روز شنبه در دیدار با استاندار سمنان به مناسبت روز گمرک در سالن غدیر استانداری افزود: سالانه بالغ بر 28 میلیون دلار واردات از انواع مختلف اجناس و کالاها، در گمرک استان سمنان به ثبت می رسد و تا پایان دی ماه سال جاری بالغ بر 260 میلیارد ریال درآمد از محل واردات گمرک استان، به حساب خزانه دولت واریز شده است.
  وی با بیان اینکه توسعه بازارهای هدف صادرات یکی از برنامه های دستگاه های متولی حوزه اقتصاد و تجارت از جمله گمرک است، گفت: سالانه 135 میلیون دلار صادرات از طریق گمرک استان سمنان صورت گرفته و در تلاش هستیم تا با تسهیل امور برای تولید کنندگان همراه با رعایت قوانین، دستورالعمل ها و استانداردها، میزان صادرات از این استان را افزایش دهیم.
  وی با تاکید بر این موضوع که در حال حاضر تراز تجاری استان مثبت و صادرات گرا است، خاطر نشان کرد: سالانه 11 هزار تن محصولات مختلف به گمرک استان وارد و ترخیص می شود.
  سعدالدین افزود: گمرک بعد از درآمدهای نفتی و مالیات، سومین منبع درآمد مهم و عظیم دولت است و گمرک استان سمنان نیز در تحقق این مهم به صورت 24 ساعته و روزهای تعطیل نسبت به انجام امور واردکنندگان و صادرکنندگان از جمله ارزیابی کالا در محل و ترخیص کالا، اقدام می کند.
  مدیرکل گمرک استان سمنان به شرایط ویژه و حساس کشور در شرایط جنگ اقتصادی اشاره داشت و گفت: بسیاری از دستگاه های اقتصادی و تجاری کشور، در حال حاضر برای مقابله با تحریم ها و جنگ اقتصادی و روانی آمادگی کامل را ندارند و نیاز است تا با بررسی و بازنگری قوانین، دستورالعملها، آئین نامه ها و استانداردهای موجود در حوزه صادرات و واردات، از این برهه اقتصادی به سلامت عبور کنیم.
   سه منطقه ویژه اقتصادی در استان سمنان در سه شهرستان سمنان، گرمسار و دامغان در حال ساخت است.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت مهرارقام رایانه