- دوشنبه 28 مرداد 1398

  مدیرعامل شرکت غله سمنان: خرید تضمینی گندم 25 درصد افزایش می یابد

  Share/Save/Bookmark

   مدیرعامل شرکت غلّه و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: خرید تضمینی گندم در استان با توجه به بارش های مطلوب و افزایش کیفیت این محصول راهبردی در سال زراعی 97-98 به نسبت سال زراعی گذشته دست کم 25 درصد افزایش می یابد.

  محمدباقر منوچهری روز چهارشنبه در گفت : بر اساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی قیمت یک کیلوگرم گندم به صورت خرید تضمینی 17 هزار ریال در سال زراعی 97-98 تعیین شده است.
  وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از 85 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان سمنان خریداری شد که این رقم برای سال جاری به بیش از 105 هزار تن افزایش می یابد.
  مدیرعامل شرکت غلّه و خدمات بازرگانی استان سمنان ادامه داد: با وجود مشکلات اقتصادی و افزایش چندبرابری قیمت بذر، کود و سم، گرانی قیمت این پیش نیازهای تولید گندم با افزایش برداشت جبران خواهد شد.
  منوچهری تصریح کرد: دولت برای سال زراعی 98-99 برای افزایش قابل توجه قیمت تضمینی گندم تلاش کند و رقم های 2 یا سه هزار ریالی افزایش به ازای یک کیلوگرم گندم به نسبت سال های زراعی گذشته چندان مورد توجه کشاورزان نیست.
  وی با بیان اینکه برداشت گندم در مناطق غربی استان سمنان حداکثر تا 20 روز آینده آغاز می شود، ادامه داد: دست کم 40 محل خریداری برای تحویل گندم کشاورزان برای خرید تضمینی برنامه ریزی شده است.
  منوچهری افزود: به دلیل اقلیم متنوع زمان برداشت گندم در نقاط مختلف استان سمنان متفاوت است و برداشت گندم در شرق استان در اوایل تیر امسال آغاز می شود.
  مدیرعامل شرکت غلّه و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: ماشین آلات کشاورزی استان با توجه به اراضی قابل توجه گندم جوابگو نیست و در سال جاری بیش از 200 کمباین از استان های شمالی برای برداشت گندم به سمنان منتقل می شود.
  قیمت خرید تضمینی گندم برای سال زراعی 96-97 براساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی 13 هزار و 300 ریال بود که بیش از 85 هزار تن گندم در استان سمنان خریداری شد.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت مهرارقام رایانه