- يكشنبه 5 خرداد 1398

  سی و یکمین اجلاس سراسری روسای خانه های صنعت، معدن و تجارت کشور در شهر سمنان برگزار شد

  Share/Save/Bookmark

  این همایش روز پنجشنبه با حضور جمعی از مقامات عالی بخش های دولتی و خصوصی و نیز صنعت گران و کارشناسان کشوری و استانی در محل سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی برگزار شد.

  در این سلسه نشست ها علاوه بر دیدار با مسولان استانی و بحث و تبادل نظر پیرامون فعالیت های خانه ها، موضوعات و مسائل اقتصادی و صنعتی کشور توسط مدیران خانه های صنعت، معدن و تجارت استان ها بررسی و ضمن برنامه ریزی برای اقدامات آتی، با صدور بیانیه درباره آن ها موضع گیری کردند.

  دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران: بذر ناامیدی باید در کشور نابود شود
  سیدمحمدرضا مرتضوی دبیرکل و عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در سی و یکمین اجلاس سراسری خانه استان های صمت کشور گفت: بذر ناامیدی باید در کشور نابود شود. مرتضوی دبیرکل و عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در سی و یکمین اجلاس سراسری خانه استان های صمت کشور فرمود: استان پهناور سمنان از نظر زراعت، کشاورزی، دامداری و صنعت داری پتانسیل های بسیاری می باشد.
  دبیرکل خانه ایران ضمن تشکر از فعالیت رئیس خانه صمت استان سمنان افزود: از پتانسیل نیروی های اجتماعی و نوابغ کشور باید استفاده کنیم زیرا این ها سرمایه ملی کشور هستند. رؤسای خانه های صمت سراسر کشور باید خانه های استان ها را مرکز جذب ایده نموده و صیانت از دارایی های انسانی کنند.
  رئیس خانه صمت استان تهران با بیان اینکه بذر ناامیدی باید در کشور نابود شود اظهار کرد: رؤسا و دبیران خانه های صمت سراسر کشور در یک سال آینده با مشکلات متعددی روبرو خواهند شد و باید برای تک تک مسائل راه حلی مناسبی ارائه نمایند مرتضوی با بیان اینکه نقاط ضعف خانه های صمت سراسر کشور باید شناسایی شود گفت: اعضاء خانه های صنعت استان ها باید تلاش بیشتری برای ایجاد آرامش در صنعت و تولید داشته باشند و از فرصت تحریم ها به بهترین نحوه ممکن استفاده کنند.


  دکتر رفاهی معاونت پیشگیری از وقوه جرم قوه قضاییه: 50 درصد فعالیت قوه قضائیه تحقق بخشیدن به اهداف پیش روی اقتصاد مقامتی است 
  قوه قضائیه در کنار تولیدکنندگان و صنعتگران حاضر به فعالیت می باشد تعامل ویژه ای بین خانه های صمت سراسر کشور با معاونت پیشگیری از وقوع جرم وجود دارد که این کمک بسیاری به رفع  مشکلات بخش خصوصی می کند.حمایت قضائی از تولید با رویکرد اقتصاد مقاومتی در سال 97 در 18 استان از جمله استان سمنان انجام می شود

  رييس خانه صنعت، معدن و تجارت ايران: قوه قضاييه اجازه دهد روساي خانه هاي صنعت كفيل فعالان اقتصادي شوند.
  سیدعبدالوهاب سهل آبادی در سی و یکمین اجلاس سراسری خانه های صنعت،معدن و تجارت کشور  با بیان این موضوع که در  شرایط سخت اقتصادی هستیم، گفت: ما فعالان اقتصادي، صنعتگران و تولیدکنندگان باید در این جنگ اقتصادی مانند دوران دفاع مقدس برای رسیدن به اهداف و پیشرفت  اقتصادی کشور بجنگیم
  وي با اشاره به اینکه خانه های صنعت سراسر کشور تخصصی ترین تشکل صنعتی و معدنی می باشند،گفت: ما از قوه قضاییه توقع داریم با توجه به اینکه تولید کنندگان با مشکلات بسیاری مواجه هستند اجازه دهد روسای خانه های صنعت استان ها کفیل فعالان اقتصادی در رفع مشکلاتشان باشند.
   
  استاندار استان سمنان: کشور از مسئله نقض قانون رنج می برد
  چاوشی استاندار استان سمنان در سی و یکمین اجلاس سراسری خانه های صمت کشور  با بیان این موضوع که در  شرایط سخت  اقتصادی هستیم، گفت:کشور ما از مسئله نقض قانون رنج می برد. کشوری که در جنگ اقتصادی است با روش های گذشته نمی تواند اقتصاد را اداره کند که باید در این شرایط با همفکری قوانین جدیدی تصویب شود.
  چاوشی با اعتقاد به اینکه هر نماینده مجلس بهتر است  تنها 1 دوره در مجلس شورای اسلامی فعال باشد افزود: دولت به جای اینکه به افرادی که اشتغال زایی می کنند کمک کند  مقاومت کرده و مشکلاتی را هم برای کارآفرینی  آن ها ایجاد می کند
  استاندار استان سمنان با اشاره به این موضوع که دولت باید کار را به بخش خصوصی واگذار نماید گفت: ما باید از این افزایش قیمت و دلارهم استفاده کنیم و حتی در ان شرایط هم می توانیم با کمک هم درصنعت و تولید کشور تأثیر بسزاییی داشته باشیم.
   
  نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی: دولت، قوه قضائیه و مجلس، هیچ کدام به اندازه توانایی هایی که دارند برای صنعت و تولید کشور فعالیت نمی کنند
  حسن بیگی نماینده مجلس مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی در سی و یکمین اجلاس سراسری خانه های صمت کشور گفت: ما کشوری با 81 میلیون جمعیت هستیم و امکانات ملی بسیاری داریم ولی با وجود این امکانات می توانستیم اوضاع بهتری داشته باشیم.
  حسن بیگی افزود :معتقدم دولت، قوه قضائیه و مجلس، هیچ کدام به اندازه توانایی هایی که دارند برای صنعت و تولید کشور فعالیت نمی کنند و از پتانسیل های موجود در این نهادها استفاده نمی شود.
  حسن بیگی با بیان اینکه صنایع معدنی استان سمنان مظلوم واقع شده است فرمود: 3 منطقه ویژه اقتصادی در استان وجود دارد که سالیانه 27 میلیون نفر جمعیت از استان سمنان بازدید می کنند.

  معماری عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان:
  تاثیرات تحریم و سوء مدیریت اقتصاد و صنعت کشور را به خطرانداخته است . معماری عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در سی و یکمین اجلاس سراسری خانه های صمت کشور گفت: با توجه به مشکلات موجود فشار روی نیروی انسانی بسیار زیاد است. بانک جهانی آماری ارائه داده که نشان می دهد اقتصاد ایران سالانه 1.4 % کاهش دارد.
  معماری با اشاره به سهم بدهی دولت به نظام بانکی اظهار کرد: تاثیرات تحریم و سوء مدیریت اقتصاد و صنعت کشور را به خطرانداخته است و افزایش عدم اعتماد صنعتگران و تولیدکنندگان مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است و اگر برنامه ریزی مناسبی نداشته باشیم دچار بحران های شدیدی خواهیم شد.

  اسودی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:
  ما از خانه های صمت و اتاق های بازرگانی می خواهیم ارتباط با دانشگاه ها را بیشتر کنند . اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در سی و یکمین اجلاس سراسری خانه های صمت کشور ضمن عرض خیر مقدم بابت حضور اعضاء خانه های صمت سراسر کشور افزود: نقش خانه های صمت در صنعت و اقتصاد کشور بی تأثیر نیست. برای بالاتر رفتن آمار GDP بخش خصوصی باید وارد عمل شود . ما حدود 26 شهرک صنعتی در استان داریم که فعال هستند.  
  ما از خانه های صمت و اتاق های بازرگانی می خواهیم ارتباط با دانشگاه ها را بیشتر کرده تا بتواینم از علم و نوآوری روز دنیا در واحدهای صنعتی استفاده مؤثرتری داشته باشیم

  علی اصغر جمعه ای رییس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی سمنان در سی و یکمین اجلاس سراسری خانه صمت سراسر کشور خبر داد: امروز اولین پرواز فرودگاه سمنان انجام می شود
  رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان سمنان : ضمن خوش آمدگویی بایت حضور رؤسا و دبیران خانه های صمت سراسر کشور و فعالان صنعتی و اقتصادی استان ها فرمودند:  به خواست خدا اولین پرواز فرودگاه سمنان به شهر مشهد مقدس امروز ساعت 10:00 با  حضور استاندار محترم سمنان و نمایندگان مجلس انجام می شود.
  رییس اتاق بازرگانی استان سمنان در حال حاضر 2500 واحد صنعتی در استان  که ما با پیگیری هایی که در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی انجام داده ایم موفق شده ایم که تا کنون هیچ فعال اقتصادی به دلیل مشکلات مالی حتی وارد بازداشتگاه نشده اند و ما اجازه ندادیم که کوچکترین مشکلی برای واحدها پیش بیاید.
  رییس خانه صنعت، معدن و تجارت سمنان اظهار کرد :خانه صمت و اتاق بازرگانی استان سمنان با 3 قوه مجریه، قضائیه و مقننه بهترین تعامل را با یکدیگر برقرار کرده و با هم در ارتباط مستقیم  هستند.

   

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir