- يكشنبه 5 خرداد 1398

  رییس اتاق بازرگانی سمنان در نشست توسعه با حضور رییس‌جمهور مطرح کرد: جنگ اقتصادی قانون ویژه اقتصادی می‌خواهد.

  Share/Save/Bookmark

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان، طی دومین سفر کاروان تدبیر و امید به استان سمنان فعالان اقتصادی، صاحبان صنایع و نمایندگان بخش خصوصی نشست مشترکی را با دکتر روحانی ریاست جمهوری در سالن هلال‌احمر سمنان برگزار نمودند.

  علی‌اصغر جمعه‌ای رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در این نشست گفت: خدمات دولت تدبیر و امید در این سال‌ها بسیار پررنگ بوده، ولی امروز به‌عنوان نماینده بخش خصوصی می‌خواهم  از نیمه‌خالی لیوان بگویم.

  رییس اتاق سمنان ادامه داد: امروز صنعت، معدن و تولید بیمار شده است، وجود تحریم‌های ظالمانه این بیماری را مزمن‌تر کرده است تا آنجا صاحبان کسب کار نمی‌توانند برنامه منسجم و مدونی را برای آینده ترسیم نمایند.
  جمعه‌ای ادامه داد: انتشار دستورالعمل‌های خلق‌الساعه فعالین اقتصادی را سردرگم نموده، به‌طوری‌که در بخش صادرات تاکنون سه بخشنامه صادرشده این دستورالعمل‌ها همدیگر را در زمان بسیار کوتاهی نقض می‌نمایند.
  رییس اتاق سمنان خطاب به رییس‌جمهور روحانی گفت: عدم اجرای قانون، قوانینی همانند بند (واو) تبصره 16 قانون بودجه و دیگر قوانین مرتبط، تنها روزنه امید فعالین اقتصادی را کمرنگ نموده است.
  جمعه‌ای ادامه داد: سازمان توسعه تجارت به‌صورت آنی تصمیم می‌گیرد که ثبت سفارش را لغو و ملغی کند آقای رییس‌جمهور خود بهتر می‌دانید که پروسه ثبت سفارش برای یک فعال اقتصادی بسیار زمان‌بر است.

  وی خاطرنشان کرد: امروز هزینه تولید نسبت به ماه‌های گذشته 25 برابر شده است، چگونه صاحبان صنایع می‌توانند با این موانع به تولید ادامه بدهند.
  رییس اتاق سمنان تصریح کرد: راه‌پله‌های بانک مرکزی و دیگر وزارت خانه اقتصادی نفس تولیدکنندگان را به شماره انداخته است.
  جمعه‌ای از رئیس‌جمهور روحانی درخواست کرد ترتیبی اتخاذ فرمایند تا تشریفات کارهای تجاری همانند سابق به سازمان‌های صمت تفویض اختیار شود.
  علی‌اصغر جمعه‌ای خطاب به رییس‌جمهور گفت: در زمان هشت سال دفاع مقدس دلاوران ایران اسلامی با تمام قوا با دشمن می‌جنگیدند و اگر فشنگی به قلب دشمن نشانه می‌رفت هیچ نهادی و سازمانی از آن‌ها پوکه فشنگ را نمی‌گرفت، چون خاک‌ریز را از دست می‌دادند،
  جمعه ای اضافه کرد : اگر فعالین اقتصادی را به‌عنوان سرباز اقتصادی جنگ اقتصادی قبول داشته باشید باید قوانین نوین جنگ اقتصادی وضع نمایید.
  وی از رییس‌جمهور درخواست کرد قوانین خاص با شرایط ویژه اقتصادی تصویب و به جامعه اقتصادی ابلاغ نمایید تا صاحبان صنایع با تمرکز و ثبات به کار ادامه بدهند .
  #فشنگ_پوکه_جنگ_اقتصادی

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir