- پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398

  انجمن اقامتگاه های بومگردی استان سمنان تشکیل شد

  Share/Save/Bookmark

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان طی موافقت اصولی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران  مجمع عمومی موسسین اقامتگاه های بوم گردی استان  با حضور نماینده معاونت تشکل های اتاق  ایران در محل این اتاق برگزار شد.

  علی اصغر جمعه ای نقش تشکها در توسعه اقتصادی را مهم بر شمرد و گفت : استان سمنان علاوه بر توانمندی های صنعتی و معدنی پتانسیل های زیادی در صنعت گردشگری دارد .  
  وی ادامه داد : کمیسیون گرشگری اتاق  سمنان  در سال 1392 در این اتاق تشکیل  و توانسته است تا کنون محوریت مناسب در توسعه گردشگری ایفا نماید
  رییس اتاق سمنان از تعامل این کمیسیون و اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا  خبر داد و تصریح کرد : تعاملات بسیار مثبتی صورت پذیرفته و تمام سعی  اتاق سمنان این است که اتاق سمنان از معبر به مقصد تبدیل بشود
  جمعه ای گفت : اتاق سمنان اولین اتاقی است که توانسته این انجمن  اقامتگاه های گردشگری را به ثبت برساند ، امیدواریم این انجمن بتواند تاثیر گذاری مناسبی در توسعه گردشگری استان سمنان داشته باشد
  در ادامه   علی سلیمانی نماینده معاونت تشکل های اتاق ایران  در حاشیه مجمع عمومی انجمن اقامتگاه های بوم گردی استان سمنان گفت: تصویب طرح برگزاری انجمن اقامتگاه های بو مگردی با تلاش اتاق بازرگانی برای اولین بار در کشور در استان سمنان برگزار شد.
  وی خاطرنشان کرد: ساماندهی برنامه های سرمایه گذارانی که در اقامتگاه های بوم گردی فعال هستند از جمله دستاوردهای برگزاری مجمع عمومی است.
  سلیمانی ادامه داد: توسعه صنعت گردشگری در دراز مدت به افزایش اشتغال و توسعه کسب و کار در کشور می انجامد و ساماندهی اقامتگاه های بوم گردی باید در تمامی استان های کشور انجام شود.
  وی خاطر نشان کرد: در استان سمنان طرح مجمع موسسان اقامتگاه های بوم گردی با حضور فعالان بخش خصوصی که مجوز فعالیت از اداره کل میراث فرهنگی دارند، در فضایی دوستانه امروز شنبه برگزار شد.
  نماینده امور تشکل های اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: براساس ماده پنج قانون بهبود فضای کسب و کار، اتاق بازرگانی ایران مکلف به اعلام فهرست ملی تشکل های اقتصادی است و با توجه به اهمیت اقامتگاه های بوم گردی، اولین مجمع در استان سمنان برگزار شد.
  در آیین انتخابات مجمع عمومی اقامتگاه های بوم گردی استان سمنان، ابوالقاسم آشوری، رشید محمودیان، یاسر امیری، ماشاالله عمید، سید محمد سعیدی، محمدهادی ایزدفر و مهین احمدی با اکثریت آرا به عنوان اعضا این انجمن انتخاب شدند.
  بیش از 600 اقامتگاه بوم گردی در کشور وجود دارد و تعداد این اقامتگاه ها با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی به زودی به 2 هزار واحد افزایش می یابد.
  استان سمنان دارای بیش از هزار و 147 اثر تاریخی شناسایی شده است و تا کنون 718 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی این استان به ثبت ملی رسیده است.
  649 اثر تاریخی استان سمنان شامل بنا، محوطه و تپه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و دروازه ارگ سمنان، مسجد تاریخانه دامغان، مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مجموعه قصر بهرام گرمسار، بازار آرادان و کاروانسرای ده‌نمک از جمله آثار تاریخی ثبت شده در فهرست ملی است.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  بدون عنوان

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir