- يكشنبه 26 خرداد 1398

  گفت و گوی رئیس شورای ملی زیتون ایران با خبرگزاری فارس

  رئیس شورای ملی زیتون ایران: عدم برندسازی از مشکلات تولید زیتون ایران است،تولید سالیانه ۸۵ تا ۹۰هزار تن زیتون در کشور

  رئیس شورای ملی زیتون ایران با اشاره به اینکه سالیانه ۸۵تا ۹۰ هزارتن زیتون در کشور تولید می شود گفت : عدم برندسازی از جمله مشکلات اصلی تولید زیتون ایران است.

  مهدی عباسی، در گفت و گو با خبرگزاری فارس در زنجان،با بیان اینکه آمار بسیار دقیقی از تولید زیتون در کشور نمی توان ارائه داد، اظهار کرد: اما با این وجود سالیانه ۸۵ تا ۹۰ هزارتن زیتون در کشور تولید می شود.

  وی استانهای زنجان،فارس،قزوین،گیلان و گلستان را عمده تولید کنندگان زیتون کشور عنوان کرد و گفت: استان زنجان در صدر استانهای تولیدکننده زیتون کشور قرار دارد.

  رئیس شورای ملی زیتون ایران با اشاره به اینکه واردات زیتون به کشور ممنوع است خاطرنشان کرد: تنها واردات روغن زیتون و دیگر فراورده های جانبی زیتون و بر اساس استاندارد ۱۴۴۶ مجاز است.

  عباسی در ادامه در رابطه با فروش زیتون خارجی در برخی از فروشگاه های کشور، با اشاره به اینکه برخی از فروشگاه های عرضه زیتون در کشور به صورت قاچاق زیتون را وارد و به فروش می رسانند،خاطرنشان کرد: قاچاق در هر صنفی در واقع ضربه به تولید کنندگان داخلی محسوب می شود.

  وی با تاکید بر اینکه باید راهکارهایی در راستای جلوگیری از قاچاق محصولاتی که در کشور تولید می شود، پیش بینی شود،ابراز کرد: عدم برندسازی از جمله دلایل موفق نبودن رویکرد تولید محصولات جانبی از زیتون در کشور است.

  رئیس شورای ملی زیتون ایران با اشاره به اینکه کالای خوب و بد با برندسازی تشخیص داده خواهدشد ،خاطر نشان کرد: مانمیتوانیم فراورده های جانبی را تولید کنیم ، چرا که بصورت دقیق برندسازی را انجام نداده ایم.

  عباسی با اشاره به اینکه تولید زیتون بصورت صنعتی از سال ۱۳۷۲ در ایران مطرح شده است ،ابراز کرد: فعالیت به صورت برند نیاز به زمان داشته و به مرور زمان این مهم امکانپذیر خواهد شد.

  وی در پایان با بیان اینکه دولت در مسیر برندسازی باید حمایت و تسهیلاتی را به تولیدکنندگان زیتون در کشور ارائه دهد گفت: از جمله این تسهیلات می توان به ارائه ۹ درصد مالیات ارزش افزوده به صورت یارانه در دو سال به تولیدکنندگان است که با این اقدام در واقع پول مردم به خود مردم بازگردانده می شود.

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت مهرارقام رایانه