- يكشنبه 26 خرداد 1398

  اصرار وزارت صمت برای واردات روغن زیتون با ارز دولتی

  رییس شورای ملی زیتون ایران گفت: علی رغم مخالفت های وزارت جهاد کشاورزی و تولیدکنندگان، برخی در وزارت صمت اصرار بر واردات روغن زیتون با پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان ارز دولتی دارند که نتیجه آن نابودی تولید و زیان مردم است.

  مهدی عباسی در گفت و گو با روابط عمومی شورا با بیان اینکه امکان رفع نیاز کشور به روغن زیتون در داخل کشور وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر برایواردات 8 هزار تن روغن زیتون ارز دولتی در نظر گرفته شده است که اجرایی شدن آن علاوه بر خروج مبلغ زیادی ارز از کشور به تولید داخل نیز ضربه سنگینی وارد می کند.

  وی ادامه داد: تجربه گذشته به ما نشان داده است افرادی که اکنون اصرار بر واردات دارند پس از رسیدن به خواست خود برای سود بیشتر به صف مخالفان می پیوندند.

  به گفته عباسی؛ این افراد ابتدا حجمی از کالا را با ارز دولتی وارد سپس برای سود بیشتر مخالف واردات می شوند تا امکان فروش کالا مورد بحث را با قیمت گزاف به مردم پیدا کنند.

  وی اظهار کرد: این سودجویان هر کیلوگرم روغن زیتون را با ارز دولتی 19 هزار تومان خریداری و در صورت توقف واردات با حداقل قیمت 40 هزارتومان به فروش می رسانند.

  عباسی با تاکید بر اینکه اگر یک دهم این مبلغ در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد شاهد خودکفایی در این محصول خواهیم بود، افزود: اقدام به واردات به جای کمک به خودکفایی تولید از اقداماتی عجبی است که هیچ توجیهی برای آن وجود ندارد.

  رییس شورای ملی زیتون ایران تشریح کرد: در صورت واردات روغن زیتون تولیدکنندگان همه ی محصولات خود را تبدیل به کنسرو می کنند، با افزایش عرضه کنسرو قیمت آن سقوط کرده و در نهایت زیان زیادی متوجه تولیدکنندگان می شود.

  عباسی اضافه کرد: با انباشت زیان، تولیدکنندگان بیشتری از چرخه تولید خارج و در نهایت روغن زیتون و زیتون از دسترس مردم خارج می شود.

   

  اسناد پیگیری شورای ملی زیتون ایران و مکاتبات انجام شده جهت پیشگیری از واردات روغن زیتون با ارز دولتی از طریق مجلس شورای اسلامی و دولت

   

   

   

   

   

   

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت مهرارقام رایانه