- سه شنبه 28 خرداد 1398

  پژوهشکده انگور براي تحقق اهداف ثبت جهاني پاي کار است

  روح الله کريمي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: اين همراهي به طور قطع زمينه ساز توسعه بسترهاي توليد و رونق اقتصادي در سطح کشور و به ويژه در اين شهرستان مي شود.
  وي تداوم و حفظ ثبت جهاني انگور ملاير را از ضرورت هاي مهم برشمرد و افزود: فوايد و عوايد اين ثبت جهاني بايد به کشاورزان و باغداران برسد.
  سرپرست پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملاير مهمترين هدف ثبت جهاني انگور ملاير را حفظ و صيانت از اين ميراث مهم کشاورزي و انتقال آن به نسل هاي بعدي دانست و بيان کرد: به طور قطع اين اقدام از مهاجرت روستاييان جلوگيري مي کند.
  کريمي بر لزوم راه اندازي توريسم انگور نيز تاکيد کرد و افزود: با وجود جاذبه هاي طبيعي و ظرفيت هاي گردشگري منطقه، بايد براي توسعه صنعت گردشگري و تقويت اين ظرفيت ها تلاش کنيم.
  وي ادامه داد: پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملاير که به تازگي قطعي شده است، مي تواند با استفاده از تمامي ظرفيت ها در راستاي تقويت جهاني شدن انگور ملاير گام بردارد.
  کريمي يادآور شد: نظام توليد انگور ملاير با اقدامات مهمي که توسط مجموعه شهرستان در 2 سال اخير صورت گرفت، به عنوان پنجاه و سومين ميراث مهم کشاورزي جهان به ثبت جهاني رسيد که بايد براي بهره وري بيشتر اقدام کنيم.
  وي ضمن تبريک کسب اين دستاورد بزرگ به کشاورزان، باغداران و مردم ملاير ابراز اميدواري کرد: حضور هر چه پررنگ تر پژوهشکده انگور و کشمش در تدوين برنامه جامع و تعامل بيش از پيش دستگاه هاي اجرايي، جوامع روستايي و سازمان هاي مردم نهاد موجب ارتقاي توليد، کيفيت و بهره وري در بخش انگور و کشمش شود.
  سرپرست پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملاير گفت: در همين راستا سازمان فائو نيز همراهي و حمايت لازم را براي حفظ اين ميراث مهم کشاورزي جهان دارد و هر عاملي که موجب بر هم زدن نظام توليد انگور ملاير شود، جلوي آن را مي گيرد.
  به گزارش ايرنا، نظام توليد انگور ملاير دهم آذرماه امسال از سوي سازمان جهاني خواروبار و کشاورزي ملل متحد(فائو) به ثبت رسيد.
  ثبت ميراث‌هاي کشاورزي مهم جهاني (GIAHS) ابتکار عمل سازمان فائو است که از سال 2002 آغاز شده و هدف از اين ابتکار عمل، شناسايي، معرفي و حفاظت از ميراث کشاورزي جهاني است.
  اين شهرستان با دارا بودن بيش از 10 هزار هکتار باغ انگور، سالانه قادر به توليد بيش از 240 هزار تن انگور است.

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت مهرارقام رایانه