- يكشنبه 5 خرداد 1398

  در چهل نهمین نشست هیات نمایندگان اتاق سمنان مطرح شد : اجرای بند (و) تبصره 16 قانون بودجه

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان چهل و نهمین نشست هیات نمایندگان در محل سالن اجتماعات این اتاق برگزار شد.

  پایگاه خبری اتاق بازرگانی سمنان ؛
  علی‌اصغر جمعه‌ای رییس اتاق سمنان: اجرای بند (و) تبصره 16 قانون بودجه را ضروری خواند و اظهار داشت: اجرای این قانون می‌تواند مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی را با نظام بانکی کشور بهبود ببخشد.
  جمعه‌ای ادامه داد: مورد فوق در مجلس در حال بررسی می‌باشد، بخش خصوصی امیدوار است که اجرای قانون مذکور بتواند راهگشا باشد.
  رییس اتاق سمنان از سفر هیات دولت در اواسط آذرماه به استان خبر داد و گفت: مشکلات و ظرفیت اقتصادی توسط بخش خصوصی احصاء شده و در نشست تخصصی مسائل مطرح خواهد شد.
  مهدی حداد عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان در این نشست گفت: مسائلی و مواردی که در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در سطح ملی و استانی برگزار می‌گردد باید جامع و کامل باشد، به‌طوری‌که نتیجه این جلسات عملیاتی و اجرا بشود.
  حداد ادامه داد: فعالین اقتصادی که واردات کالا انجام می‌دهند سی‌وپنج درصد مبلغ را نزد بانک مرکزی سپرده‌گذاری می‌نمایند، درخواست اتاق سمنان از شورای گفتگوی مرکز این است که این سپرده‌گذاری تبدیل به ضمانت‌نامه بانکی بشود.
  رییس کمیسیون کشاورزی اتاق سمنان اضافه کرد: طبق دستورالعمل‌ها ،شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی از سپرده‌گذاری 35 درصدی معاف هستند ولی شرکت‌های خصوصی مشمول این معافیت نمی‌شوند.
  عضو هیات نمایندگان اتاق سمنان از نمایندگان وزارت صمت درخواست کرد: تا نظارت کامل و جامعی در ثبت سفارش‌ها واردات کالا داشته باشند.
  محمدحسن عصار حسینی عضو هیات نمایندگان اتاق سمنان در چهل و نهمین نشست هیات نمایندگان اظهار داشت: تفسیر قانون از بند (و) تبصره 16 در مجلس شورای اسلامی را مهم است، ولی متأسفانه اجرای این قانون که به‌منظور تشویق تولیدكنندگان و تسویه مطالبات بانك‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری نهادینه‌شده، نتوانسته است تمکین بانك‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری از قانون را به همراه داشته باشد.
  وی از شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی درخواست کرد عدم اجرای این قانون در صحن شورای گفتگوی مرکز را پیگیری نماید.
  محمود نجفی سهی عضو هیات نمایندگان اتاق سمنان گفت: نظام بانکی بزرگ‌ترین مشکل تولیدکننده در شرایط فعلی است.
  نجفی ادامه داد: فعالین اقتصادی در شرایط حاضر با مشکلات خاصی گرفتار هستند اما بانک‌ها به‌هیچ‌عنوان نمی‌خواهند قوانین خود را تغییر و یا اصلاح بدهند.
  وی ادامه داد: مشکلات و ارائه راهکارها توسط مرکز مطالعات اقتصادی اتاق تدوین‌شده و طی روزهای آتی در درگاه‌های اطلاع‌رسانی اتاق بازرگانی سمنان منتشر خواهد شد.
  رستم سعد اللهی ریاست انجمن مدیران صنایع استان در این نشست گفت: مشکلات تولید در چهار سرفصل عدم اجرای قانون، تهیه مواد اولیه، نقدینگی و عدم‌مداخله بخش خصوصی در بحران اقتصادی اخیر توسط انجمن مدیران مورد تحلیل قرارگرفته است و این آمادگی وجود دارد تا سرفصل‌های مذکور با حضور وزرا اقتصادی موردبحث و بررسی قرار بگیرد
  سعید ترکمان دهنوی رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان پائین آمدن نسبی ارز را این‌گونه بیان کرد: طی روزهای آتی دولت توانسته قدرت‌نمایی واسطه گران و دلالان  ارز در کشور را کمرنگ نماید و از سوی دیگر اداره پول‌شویی در درون بانک‌ها تأسیس‌شده است، این دو مورد باعث شده که نرخ ارز تنظیم نسبی نسبت به‌روزهای قبل داشته باشد.
  رئیس اتحادیه صادرکنندگان ادامه داد: از روز شنبه در شبکه بانکی برای مبالغ بالای 50 میلیون تومان امکان حواله ساتنا و پایا وجود ندارد این موارد باعث شده که بانک مرکزی بازار سازی متناسب شکل بدهد.
  در ادامه این نشست اعضاء هیات نمایندگان ارتباط سامانه جامع انبارها و بهین یاب را موردبحث و تبادل‌نظر قراردادند.

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir