- دوشنبه 28 مرداد 1398

  در چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق سمنان مطرح شد : اجرای قوانین اولویت است نه بخشنامه های سازمانی

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان در محل این اتاق برگزار گردید.


  علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق در چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق گفت : اتاق بازرگانی جهت رفع موانع قوانین تولید پیگیری های مستمری را انجام داده است، مواردی همانند بند (واو) تبصره 16 و یا بند (خ)که کشاورزان را مشمول می نماید ،
  رییس اتاق سمنان ادامه داد : اتاق علاوه بر اینکه در کارگروه های استانی صاحب کرسی است، نمایندگان  اتاق سمنان توانسته اند در ستاد تهسیل و رفع موانع کشور عضویت داشته باشند.
  محمود نجفی سهی عضو هیات رئیسه اتاق  سمنان و نماینده اتاق در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت :  در جلسه کشوری مواردی که در استانها حل و فصل نشده در کارگروه کارشناسی ملی مورد بحث و تصمیم قرار می گیرد
  نجفی سهی ادامه داد : در حال حاضر تغییراتی در این کارگروه رخ داده و مقرر شده دامنه اختیارات خاص به کارگروه های استانی تفویض بشود تا در استانها مسائل صنعت ، معدن و کشاورزی بدرستی بررسی بشود .
  نجفی سهی خاطر نشان کرد : در حال حاضر سازمان امور مالیاتی این تفویض اختیار را اعلام نموده و دیگر دستگاه ها  باید ظرف یک هفته تفویض اختیارات را اعلام نمایند .
   در ادامه شهرام پرویز عضو هیات نمایندگان اتاق در این نشست گفت : برنامه های که سازمان های دولتی برای رونق تولید اعلام می نمایند نیاز به بررسی و واکاوی دارند ، جا دارد بسته های حمایتی دولتی از نگاه بخش خصوصی مورد ارزیابی قرار بگیرد.
  وی معتقد است اتاق باید اطلاع رسانی وسیعتری در خصوص این اقدامات انجام بدهد تا آنجا که مفاد قانون اجرایی باشند و نه بخشنامه هایی که به نفع سازمانها  مصوب و اجرایی میشوند .
  پرویز ادامه می دهد : ما معتقدیم در شهرهای بالای 50 هزار نفر باید یک شعبه تخصصی برای تخلفات اداری وجود داشته و قابل دسترس باشد تا مواردی که بر خلاف قانون به نام بخشنامه و دستورالعمل اجرایی شده قابل شناسایی  و پیگیری باشد .
  حمید علوی عضو هیات نمایندگان اتاق سمنان همگرایی فکری را لازمه خرد جمعی می داند و اظهار می کند   : عدم آگاهی به مورد قانونی باعث شده  است منافع بخش خصوصی با زیان و غرامت روبرو بشود
  وی پیشنهاد داد : اتاق متنی محتوی ابلاغیه حاوی اطلاعات بازرسی تامین اجتماعی  را به واحدهای عضو ابلاغ کند و یک رونوشت را به سازمان تامین اجتماعی ارائه بدهد تا واحدها آگاهی نسبی به روند بازرسی تامین اجتماعی داشته باشند
  حمید علوی در بخش دیگراز سخنان خود  صادرات بدون برنامه ذغالسنگ را خطرناک توصیف می نماید و اظهار می دارد : مدیران دولتی که صادرات کانی های فلزی را هدفگذاری نموده اند باید توجه داشته باشند که خوراک کارخانجات فولاد ما باید در اولویت باشند و نه صادرات مواد خام  معدنی  وی خاطر نشان کرد : کارخانجات معدنی و فولاد ما باید حداق به مدت 200 سال ذخائر استراتژیک داشته باشند.
  در ادامه مهدی حداد عضو هیات نمایندگان اتاق سمنان در این نشست گفت : با توجه به تشکیل کمیسیون مالیات،کار و تامین اجتماعی بایسته است موارد در این کارگروه مورد مطالعه قرار بگیرد و بعد از کار کارشناسی   تصمیم و مطالبه را از درگاه اتاق بازرگانی نهایی نمائیم .
  در ادامه چهارمین نشست هیات نمایندگان  قوانین جدید چک مورد بررسی اعضای هیات قرار گرفت

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت مهرارقام رایانه