English Site   | 
اخبار > نشست سفیر کره جنوبی در اتاق بازرگانی سمنان


  چاپ        ارسال به دوست

نشست سفیر کره جنوبی در اتاق بازرگانی سمنان

نشست سفیر کره جنوبی در اتاق بازرگانی سمنان

در نشست سفیر کره جنوبی در اتاق بازرگانی سمنان مطرح شد: تجارت نوین ایران و کره با رویکرد توانمندی‌های اقتصادی نوین

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان سفیر کره جنوبی نشست مشترکی را با فعالین اقتصادی در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان برگزار نمود.

علی‌اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در این نشست گفت: استان سمنان با وسعتی برابر 970 هزار کیلومترمربع ششمین استان کشور و ازنظر زیرساخت به‌عنوان یک استان برخوردار کشور مطرح است.

وی بعضی از صنایع موجود در استان را  منحصربه ‌فرد عنوان کرد و ادامه داد: صنایعی همانند ساخت خودروهای سنگین و ترانسفورماتور در خاورمیانه نمونه هست.

جمعه‌ای توان معادن استان را غنی برشمرد و گفت: از 72 ماده معدنی 42 ماده معدنی در استان سمنان قابل‌دسترس هست که 30 ماده معدنی آن در حال استخراج می‌باشد.

رئیس اتاق سمنان توانمندی‌های گردشگری و کشاورزی استان را مهم دانست و تصریح کرد: پسته دامغان، انگور شاهرود، خربزه ایوانکی مجموعه‌ای از پتانسیل تولیدات کشاورزی استان است که بسیار توانمند است.

جمعه‌ای ادامه داد در آینده بسیار نزدیک پسته تازه دامغان با بسته‌بندی شکیل باقابلیت نگهداری بالا در برنامه‌های صادرات استان قرار خواهد گرفت.

رئیس اتاق سمنان از کیم سونگ هو سفیر جمهوری کره سؤال کرد چرا اروپایی‌ها که در برهه‌های زمانی مختلف ایران را تحریم کردند، برای حضور در بازار ایران از هم سبقت می‌گیرند، به‌طوری‌که هیئت‌های تجاری اروپایی و کمپانی‌های مختلف در ایران حضور می‌یابند و قراردادهای کلانی هم امضاء، ولی کره‌ای‌ها نسبت به اروپایی‌ها بسیار کمرنگ هستند.

کیم سونگ هو سفیر کره جنوبی در ایران در این نشست گفت: ما در کره هیچ منابع نفتی نداریم بدین خاطر باید همه نیازهای خود را از خارج تهیه نماییم.

سفیر کره جنوبی ادامه داد: ایران شریک تجاری بسیار خوبی برای کره است و ما مراودات تجاری نفتی باهم داریم، به صورتی که هر سه روز یک کشتی ایرانی وارد بنادر کره جنوبی می‌شود.

وی اقتصاد کره را وابسته به نفت ایران دانست و اضافه کرد: حادثه کشتی نفت‌کش سانچی بسیار متأثرکننده بود چون اقتصاد دو کشو وابسته به این مبادلات می‌باشد.

سفیر کره گفت: بین ایران و کره تفاوت بسیار زیاد است، حتی ازنظر جغرافیا هم خیلی باهم فاصله‌داریم، اما ستون ارتباط دو کشور تجارت است و کره از ایران بسیار تشکر می‌کند که این رابطه را حفظ کرده است.

سفیر کره جنوبی معتقد است فرصت‌های تجاری ایران و کره نباید محدود به تجارت نفت باشد بلکه باید تجارت را با سرفصل‌های دیگر با رویکرد اقتصادی شکل بدهیم.

کیم سان جو هو خاطرنشان کرد: دولت کره خیلی تمایل دارد که سرمایه‌گذاران کره‌ای در ایران سرمایه‌گذاری کنند ولی باید مطالعات مناسب سرمایه‌گذاری در ابتدا صورت بپذیرد.

در ادامه حمید علوی عضو اتاق مشترک ایران و کره جنوبی در این نشست گفت: توانمندی‌های بسیار عالی در استان سمنان وجود دارد و این ظرفیت وجود دارد که استان سمنان بتواند مواد اولیه شرکت‌های کره جنوبی را تأمین نماید

 علوی ادامه داد: ایران در حال رشد اقتصادی است و معتقد هستیم که باید با کشورهای مشترکات اقتصادی داشته باشیم که در زمینه‌های مختلفی توانمند باشد و طی مطالعات انجام‌شده کره کشوری است که این مختصات را دارد.

علوی ادامه داد: در زمان تحریم‌های آمریکا، ایران و کره به محدودیت تجاری برخورد نکردند بلکه حجم مبادلات تجاری بسیار خوب بود.

عضو اتاق مشترک ایران و کره جنوبی خاطرنشان کرد: حفظ تجارت ایران و کره جنوبی در این دوران باعث شده که تجار ایران به‌عنوان تأمین‌کننده قابل‌اطمینان با تجارت به کشور کره ادامه بدهند

قابل‌ذکر است 98 درصد تجارت ایران باکره مربوط به نفت و مشتقات نفتی است و تنها دو درصد به صادرات میگو و پسته تعلق دارد.

 

در ادامه این نشست فعالین اقتصادی مشکلات و راهکارهای تجاری دوجانبه را بررسی کردند١١:٠٩ - دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٦٦    /    تعداد نمایش : ١٢٠نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک