English Site   | 
اخبار > چهل یکمین نشست هیئت نمایندگان


  چاپ        ارسال به دوست

چهل یکمین نشست هیئت نمایندگان

چهل یکمین نشست هیئت نمایندگان

چهل یکمین نشست هیئت نمایندگان صبح روز چهارشنبه 15 فروردین با حضور معاونت اقتصادی استانداری سمنان و مدیران اقتصادی دولتی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان خطوط اعتباری بانک‌های اروپایی و ارتباط با بانک‌های ایران را کمرنگ خواند و گفت: تنها دو کشور اتریش و دانمارک با ایران خط اعتباری برقرار نموده‌اند.

جمعه‌ای استمرار داخلی در مراودات تجاری را مهم خواند و بیان داشت: پیشنهاد حذف دلار باید متعقلانه باشد در حال حاضر دلار پول جهان رو در دنیا می‌باشد، باید راهکارها و پیشنهاد‌ها را به‌درستی ارزیابی نمایم،

رئیس اتاق سمنان گفت: بخش دولتی و خصوصی باید در این خصوص هم‌افزایی و تعامل داشته باشند.

وی برش استانی در بخش اقتصاد را مهم خواند و ادامه داد: پتانسیل‌های استان بسیار زیاد است، حمایت و جذب سرمایه‌گذاری خارجی باید ضابطه داشته باشد. متولیان امر فقط به‌عکس و رویدادهای خبری بسنده نکنند.

رئیس اتاق سمنان پیشنهاد داد یک کارگروه در حد معاونین با موضوع بررسی مسائل اقتصادی را ارائه داد و گفت: قبل از اینکه یک پیشنهاد تجاری بر روی میز مسئولان تصمیم گیر استان قرار بگیرد، باید در کارگروه تخصصی موردبحث و تبادل‌نظر قرار بگیرد.

رئیس اتاق سمنان ادامه داد: اتاق بازرگانی به‌عنوان مشاوره سه قوه آمادگی هرگونه همکاری با بخش دولتی و حاکمیت را دارد.

رئیس اتاق سمنان ادامه داد: با شرایط موجود فعال اقتصادی نمی‌تواند برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشند، مسائلی همانند نوسانات ارز و بی‌تدبیری سیاست‌های بانکی صاحبان کسب کار را دچار مشکل کرده است.

در ادامه فرج‌الله معماری عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: شرایط فعالین اقتصادی و فضای کسب کار در سال جدید مساعد نیست به‌طوری‌که شرایط تولید بحرانی ارزیابی می‌شود.

وی قراردادهای تجاری بخش خصوصی در شرایط نوسانات ارزی را پر دغدغه خواند و اظهار کرد: قراردادهای که با نرخ قدیم ارز منعقدشده در حال حاضر با نرخ فعلی مطالبه می‌شود، این مسئله باعث شده که صاحبان کسب کار نتواند برای تولید و تجارت برنامه‌ریزی نمایند.

وی مالیات ستانی امور مالیات را سخت توصیف کرد و گفت: واحدهای صنعتی دیگر ظرفیت پرداخت مالیات و حقوق دولتی را نخواهد داشت.

معماری ادامه داد: شرایط به علت بی‌ثباتی در مقرارت، سیاست، تصمیم‌های اقتصادی و متغیرها بسیار بی‌نظم می‌باشد به‌طوری‌که اصلاً نمی‌توانیم پیش‌بینی داشته باشیم.

حمید علوی رئیس کمیسیون صنعت، معدن در چهلمین نشست هیئت نمایندگان گفت: روند اجرایی برجام بسیار کند است به‌طوری‌که نقل‌وانتقال پول بسیار سخت شده است.

علوی ادامه داد: در حال حاضر هر کشوری که با ایران تجارت انجام می‌دهد به مشکلات مختلف مالی برمی‌خورد، به‌طوری‌که ترجیح می‌دهند به خاطر مسائل سیاسی با ایران معاملات انجام ندهند، حتی شرکای چینی نسبت به گذشته احتیاط بیشتری به خرج می‌دهند.

علوی خطاب به مدیرکل امور اقتصاد و دارایی و مدیر سرمایه‌گذاری استان گفت: اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری خارجی را بسط و توسعه بدهید اول همین سرمایه‌گذارانی فعلی را حفظ نمایید تا زمانی که امنیت اقتصادی را حفظ نکنیم امکان توسعه نخواهیم داشت.

وی بحران فروش را دغدغه خواند و ادامه داد: بخش‌های اقتصادی دولت، باید ارتباط بانکی با کشورهای همانند چین و هند ... را برقرار نماید در حال حاضر ما نتوانسته‌ایم ارتباط بانکی مناسبی با این کشورها داشته باشیم.

محمود نجفی سهی عضو هیئت نمایندگان اتاق گفت: قیمت تمام‌شده کالا در ایران را بسیار بالا است، ببینید بزرگ‌ترین ضربه به تولید را سیستم بانکی به صنعت زده است.

وی گفت: نرخ سپرده 15 درصد و شرایط دیگر سود سپرده در بانک‌ها نفس تولیدکننده را به شماره انداخته است به‌طوری‌که نرخ پول برای تولیدکننده بسیار گران محاسبه می‌شود

نجفی معتقد است هیچ ارتباطی بین نرخ سپرده و نوسانات ارز در کشور وجود ندارد.

خلیلی خواه مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان گفت: مطالب قابل‌ارائه بخش خصوصی باید دسته‌بندی شود و هر موضوع به‌تنهایی موردمطالعه و تبادل‌نظر قرار بگیرد

وی مشاورت بخش خصوصی در بدنه دولت را تأثیرگذار خواند و اضافه کرد: این مشاوره باعث شده که منافع بخش خصوصی و دولتی یکی شود

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان در خصوص حمایت از کالای ایرانی گفت: چقدر از نیاز استان سمنان را صنایع استان تولید می‌کنند و چقدر ما وابستگی به صنایع استان داریم.

وی کمک بخش دولتی از حمایت از کالای داخلی را منوط به عزم عمومی دانست و گفت: باید نیازهای بخش دولتی در استان سمنان احصاء شود.

خلیلی خواه ادامه داد: 76 تولید داخلی استان سمنان مورد مصرف دستگاه‌های دولتی است باید تمام سازمان‌های دولتی ملزومات خود را از واحدهای استان سمنان تأمین نمایند.

همتیان معاونت اقتصادی استانداری سمنان در این نشست گفت: تعامل بخش خصوصی و دولتی در اجرایی نمودن شعار سال بسیار تأثیرگذار است

وی نقطه نظرات بخش خصوصی را راهگشا دانست و ادامه داد: کارگروه اقتصادی با حضور تأثیرگذاران بخش خصوصی و دولتی به‌صورت ماهانه برگزار گردد تا تصمیمات اجرایی پخته و عملیاتی باشد.

وی حضور دکتر کرباسیان وزیر محترم اقتصاد به‌عنوان وزیر معین را به‌عنوان فرصت مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد و اظهار داشت: پیشنهاد‌های بخش خصوصی کارشناسی و عملیاتی است و همیشه به‌عنوان راهکار در تصمیم‌های اقتصادی استفاده خواهد شد.


١٢:٤٠ - چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٠٠    /    تعداد نمایش : ١٢١نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک