English Site   | 
اخبار > در چهل دومین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان مطرح شد : حفظ و ارزش قدرت ریال ایران


  چاپ        ارسال به دوست

در چهل دومین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان مطرح شد : حفظ و ارزش قدرت ریال ایران

در چهل دومین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان مطرح شد : حفظ و ارزش قدرت ریال ایران

در چهل دومین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان مطرح شد : حفظ و ارزش قدرت ریال ایران

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی سمنان چهل دومین نشست هیئت نمایندگان با بررسی نوسانات نرخ ارز در محل سالن اجتماعات این اتاق برگزار شد.

علی‌اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در چهل دومین نشست هیئت نمایندگان اتاق سمنان گفت: نوسانات نرخ ارز قدرت برنامه‌ریزی را از فعالین اقتصادی گرفته است.

رئیس اتاق سمنان خطاب به دولت‌مردان گفت: راهکارهایی ارائه بدهید که چگونه ارز حاصل از صادرات را وارد شبکه بانکی کشور نماییم.

وی راهکارهای موجود در حوزه ارز و دستورالعمل بانک مرکزی را مهم خواند و ادامه داد: پیشنهادهای اتاق بازرگانی کارشناسی بوده و قابل‌ارائه می‌باشد.

محمدحسن عصار حسینی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان بی ثباتی نرخ ارز را مرتبط بابی ارزشی ریال ایران دانست و گفت: پشتوانه پول ایران ارز است و تا زمانی که پشتوانه پول رایج این مملکت ارز باشد پول ملی فاقد اعتبار لازم است.

عصار حسینی ادامه داد: باید هر چه زودتر از تأثیرگذاری واحد پول کشور نسبت به جادوی ارز بین‌المللی خارج شویم و ارزش پول کشور را قوی نماییم.

عصار حسینی بی‌پشتوانه بودن پول ملی را، از زمان رژیم گذشته ارزیابی کرد و گفت: از زمانی که پشتوانه پول رایج خود را از طلا تبدیل به ارزهای خارجی علی‌الخصوص دلار نموده‌ایم ارزش پول طی این سالها با افت قیمت مواجه شده است.

وی ادامه می‌دهد: چرا با خروج چند چمدان اسکناس کاغذی باید شرایط ارز مملکت با این مصائب دچار بشود

حمید علوی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: دولت‌های قبل باید تراز ارزی و مراودات پولی خود را با چند ارز رایج و پول جهان رو دیگر مبادله می‌کردند.

علوی ادامه می‌دهد: سیاست بانکی در کشور فقط یکسو دارد و تا زمانی که بانک‌های ایران نتواند نظام مالی خود را با دنیا منطبق نمایند وضعیت پول رایج کشور دچار مشکلات عدیده‌ای خواهد بود.

علوی ادامه می‌دهد: در حال حاضر بانک مرکزی دارد وابستگی دلار و یورو را در نظام بانکی تزریق می‌نمایند درحالی‌که مراودات پولی با ارزهای دیگر همانند روپیه، روبل، ین، یوهان و... دیگر ارزهای بین‌المللی می‌تواند در سیستم بانکی ایران تأثیرگذار باشد.

حمید علوی معتقد است نظام بانکی را تاجر و تولیدکنندگان تبیین و تدوین نمی‌کند بلکه این وظیفه حاکمیت است که ارزش و منافع اقتصادی را برای کشور برنامه‌ریزی می‌کند.

مسعود اعوانی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان در چهل دومین نشست هیئت نمایندگان اتاق سمنان گفت: در حال حاضر عرف و تجارت جهانی بر پایه دلار است و تا زمانی که ارزش ریال را نسبت به دلار حفظ ننماییم شاهد سقوط ارزش پول ملی خواهیم بود.

امیرحسین شقاقی خوش‌خلق عضو هیئت نمایندگان اتاق سمنان سیاست‌های اقتصادی در سنوات اخیر را نسبت به کارآفرینان و تولیدکنندگان سخت‌گیرانه توصیف کرد و گفت: اجرای عدم صحیح قانون مالیات بر ارزش‌افزوده و دیگر قوانین مخل کسب کار که به‌وفور در جامعه مدنی ایران وجود دارد این موارد باعث شده که تولیدکننده در ایران مولد نباشد، چون قوانین کسب کار به نفع تولید و اشتغال نیست.

شقاقی خوش‌خلق ادامه می‌دهد: اتفاقات خوبی در حوزه ارز در روزهای اخیر افتاده است و آن اینکه وقتی یک خارجی وارد ایران می‌شود با ارائه پاسپورت یورو و دلار را می‌دهد و ریال ایران را دریافت می‌نماید.

در ادامه سعید ترکمان دهنوی رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان سمنان در چهل دومین نشست هیئت نمایندگان گفت: مطالعه رشد اقتصادی کشورهای همانند چین، ترکیه و هندوستان می‌تواند ایده خوبی برای اقتصاد کشور باشد اما شرایط ایران با کشورهای دیگر کاملاً متفاوت است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان ادامه می‌دهد: مطالبات بخش اقتصادی کشور باید شفاف و روش باشد.

سعید ترکمان دهنوی تصریح کرد: باید بازارهای صادراتی را خود را بزرگ‌تر نماییم در حال حاضر بازارهای صادراتی ما معطوف به افغانستان و عراق می‌باشد.

وی شفافیت نظام مالی در صادرات را مهم قلمداد می‌کند و می‌گوید: بانک‌های ایران باید در نظام‌های مالی شفاف عمل نمایند.

در چهل دومین نشست هیئت نمایندگان پیشنهادت عدم ثبات نرخ موردبحث و تبادل قرار گرفت و نقطه نظرات اعضای هیئت نمایندگان مستند و به اتاق ایران ارائه گردید.


١٠:٠٥ - پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١٥١١    /    تعداد نمایش : ١١٥نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک