English Site   | 
اخبار > در نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان ( سمنان ۲۰۲۰ ) مطرح شد


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان ( سمنان ۲۰۲۰ ) مطرح شد

در نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان ( سمنان ۲۰۲۰ ) مطرح شد

در نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان ( سمنان ۲۰۲۰ ) مطرح شد : صنعت توریسم به عزم راسخ مسئولین استانی نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی سمنان نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان در محل برج میلاد نهران برگزار شد

در نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان ( سمنان ۲۰۲۰ ) مطرح شد : صنعت توریسم به عزم راسخ مسئولین استانی نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی سمنان نشست هم‌اندیشی توسعه گردشگری استان سمنان در محل برج میلاد نهران برگزار شد.

 

جهانشاهی مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان گفت بخش اعظم گردشگری ما مدیون افرادیست که درگذشته سالیان سال در این زمینه تلاش به سزایی داشته‌اند. مسیر روبرو سخت نیست اما حضور بزرگان این امر در استان را می‌طلبد.

علی‌اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان استان سمنان را سرشار از ابنیه‌های تاریخی و فرهنگی دانست و ادامه داد از همان ابتدای ورود به استان سمنان با آثار ارزنده این استان همچون قصر بهرام، قدیمی‌ترین مسجد کشور و .... روبرو خواهیم بود و از همه مهم‌تر وجود ذخیره‌های فرهنگ و عرفانی بزرگی همچون بایزید بسطامی، شیخ خرقانی و شیخ علاءالدوله سمنانی دانست

رئیس اتاق سمنان ادامه داد حضور 4 فصل در کنار هم و به فاصله چندین کیلومتر مهم‌ترین جاذبه این استان خواهد بود. ایشان در انتهای صحبت‌های خود خواستار ایجاد سازوکاری برای شناساندن این گنج پنهان به همه کشور و حتی مردمان دنیا شدند.

سهراب حکیم زاده رئیس کمسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان ادامه داد صنعت گردشگری جز پنج صنعت بزرگ جهان است و ایران از این نظر کشور ثروتمندی است و شایسته نیست چنین سرمایه‌ای با معطل ماندن ، رو به نابودی رود، کما اینکه امروز نیز بخشی از ابنیه و صنایع‌دستی خود را نیز ازدست‌داده‌ایم

وی افزود: برخورداری از بیش از 800 اثر تاریخی و طبیعی ثبت‌شده در فهرست میراث ملی، طبیعت کویری بکر و کوهستانی و ... ازجمله قابلیت‌های این استان است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان خواستار بهره‌گیری استان سمنان از طرح‌های پیشنهادی توسعه گردشگری استان در قالب طرح تکاپو شد.

رئیس کمسیون گردشگری اتاق افزود توسعه گردشگری باوجود تنوع خیره‌کننده جاذبه‌های تاریخی فرهنگی و طبیعی در ایران می‌تواند به توسعه پایدار کمک و باعث کاهش وابستگی به نفت گردد.

ابراهیم پور فرج رئیس انجمن جامعه تور گردانان کشور افزود: پس از پایان ماه مبارک رمضان، آژانس‌های عضو جامعه تور گردانان وارد استان سمنان شده و از نزدیک با ظرفیت‌های گردشگری این استان آشنا می‌شوند.

وی با اشاره به قابلیت‌های استان سمنان گفت: وسعت بالا، آثار تاریخی متنوع، برخورداری از پارک‌های ملی و ... ازجمله جاذبه‌های این استان است و بر این اساس، استان سمنان باید به یکی از استان‌های پربازدید کشور تبدیل شود.

وی بابیان اینکه سفر، در بین استان‌های شناخته‌شده تقسیم می‌شود، گفت: استان سمنان باید به آژانس‌های خارجی و داخلی معرفی شود.

پور فرج، یکی از مهم‌ترین راههای تبدیل استان سمنان به مقصد سفر گردشگران را آشنایی آژانس‌ها و تور گردانان با جاذبه‌های این استان اعلام کرد و افزود: برقراری ارتباط با آژانس‌های گردشگری و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی یکی از ابزارهای مهم توسعه گردشگری هستند.

رئیس جامعه تور گردانان ایران ابراز امیدواری کرد: استان سمنان تا پایان امسال در دو نمایشگاه بین‌المللی حضورداشته باشد.

ابراهیم بای سلامی مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی سمنان معتقد است سمنان می‌تواند یکی از مهم‌ترین مقاصد کشور باشد زیرا علاوه بر جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و ... نزدیکی به جمعیت مبدأ و ثروتمند کشور می‌باشد. وی افزود طبق تحقیقات انجام‌شده در مقایسه کویرهای امارات و کویرهای ایران به این نکته رسیدیم که حتی یک‌سوم نه ازنظر پوشش گیاهی و نه ازنظر تپه‌ماهورها و جاذبه‌های ژئوتوریستی را ندارد.

ایشان تأکید داشتند اگر مقالات تاریخی را نگاه کنیم امکان ندارد ایران با سمنان همراه نباشد. البته امکانات استان سو رس و منبع است و هنوز به جاذبه تبدیل‌شده‌اند که باید به شرایط مناسب برسانیم تا بتونیم فرایند میزبانی را گسترش بدهیم

محمد محب خدایی معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: به‌زودی رادیو و تلویزیون گردشگری راه‌اندازی می‌شود و به‌زودی تلویزیون گردشگری نیز از شبکه 5 بازمان 3-5 ساعت در روز آغاز به کار می‌کند.

محب خدایی بهره‌برداری از ظرفیت گردشگری زیارتی را در توسعه گردشگری کشور مؤثر دانست و افزود: استان سمنان نیز باید از این ظرفیت و زائران عبوری از این استان بهره‌برداری بیشتری کند.

محب خدایی با اشاره به اینکه برگزاری رویدادهای گردشگری، جشنواره‌های فصلی و ... زمینه‌ساز توسعه گردشگری استان سمنان است، ابراز امیدواری کرد: مردم با تلاش استان سمنان با برگزاری رویدادها و به‌خصوص جشنواره تابستانه زمینه توسعه گردشگری این استان را فراهم کنند.

 

در این نشست معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، رئیس جامعه تور گردانان کشور، مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی، نماینده‌ شهرهای گرمسار و آرادان و سمنان، مهدیشهر و سرخه و جمعی از فعالان عرصه گردشگری کشور حضور داشتند.

پس از پایان این نشست، شب فرهنگی شهرستان‌های شاهرود و میامی در محل دهکده اقوام برج میلاد برگزار شد.

ویژه‌برنامه‌های هفته فرهنگی استان سمنان تا دوازدهم خردادماه هر شب از ساعت 9 تا 2 بامداد به روی علاقه‌مندان گشوده است.

علاقه‌مندان علاوه بر بازدید از غرفه‌های صنایع‌دستی و قابلیت‌های استان سمنان می‌توانند هر شب در برنامه‌های فرهنگی و آئینی که در فضای دهکده اقوام برگزار می‌شود، شرکت کنند.

@seccima


٠٩:٠١ - شنبه ١٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ١٥٣٥    /    تعداد نمایش : ٨٤نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد

فنر لول ایران  شرکت مجتمع فولاد بارز

* شرکت فروسیلیس ایران  * کربنات سدیم سمنان

* ایران دوش  * کاشی سمنان  عقاب افشان

* پارس اشن  * صنایع الکترونیک سازان  پرچ ساز

* آجر دامغان  * هنر چوب ارژن  * الماس فنر خاور

* صنایع سلولزی به گل  آلومینیوم دامغان دکل

بهران مبدل  صنایع لاستیکی پارمیدا

شرکت شیمی پوشش کالا "چکاد" اتاق ایران 

شیرین نوین  گروه کارخانجات نورد لوله سمنان

کاشی سمند  کربنات سدیم سمنان

نورد گرم سمنان  * صالح گچ  کومش فرم صنعت

شرکت نوبر سبز  * نساجی کویر سمنان

* سیم و کابل مغان  * سنگر کار  فراز جام

سنان شیمی  * توربوژنراتور شاهرود

پاریزان صنعت سمنان  طب پلاستیک

پلی اتیلن سمنان  شرکت راد شیمی تهران

شرکت منتخب پویندگان ره  پارس پلیمر خاوران

* مهرگان سنگسر ( لوله و اتصالات )

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معـادن و کشاورزی استان سمنان می باشد.
Copyright © 2012 www.seccima.ir. All Rights Reserved
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک