- سه شنبه 17 تير 1399

  مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: شکوفایی استعدادها در مدارس استان نیازمند رفع مشکلات زیرساختی و توجه به فناوری‌های نو است.

  اخبار استان سمنان _ پایگاه خبری اتاق بازرگانی سمنان

  محمد دستورانی روز دوشنبه در آیین زنگ مهر و مقاومت بمناسبت بازگشایی مدارس در دبیرستان محمد رسول الله شهرستان سمنان افزود: تعداد قابل توجهی از مدارس استان سمنان فرسوده و نیازمند بازسازی است که با اجرای طرح‌های مختلف عمرانی و مشارکت خیران باید مسیر آموزش ،تعلیم و تربیت بیش از پیش بهبود یابد.

  وی خاطر نشان کرد: توجه به کیفیت در آموزش رویکردی اصولی برای تربیت دانش آموزان نخبه و با استعداد است و با توجه به این مسایل می توان برای توسعه و آبادانی کشور اقدام کرد.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: در سال‌های گذشته اقدام‌های مطلوبی به منظور رفع مشکلات زیرساختی در مدارس استان با تلاش‌های دولت و همکاری خیران انجام شد که این رویه‌های اصولی به کیفیت در ارایه آموزش‌ها کمک کرده است.

  دستورانی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید برنامه‌هایی با همکاری معلمان برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در استان تدارک دیده شده است که با برنامه‌ریزی‌های اصولی این طرح‌ها در گام اجرایی قرار می گیرد.

  وی ادامه داد: در بیانیه گام دوم انقلاب به جایگاه جوانان برای توسعه و آبادانی کشور توجه شده است و مدارس نقش غیرقابل انکاری در تربیت شخصیت‌های فرزانه و کوشا دارند.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: نقش والدین در سال تحصیلی جدید برای اجرای طرح‌های تربیتی و آموزشی در مدارس افزایش می یابد و با هم‌فکری می توان مسیر موفقیت‌های دانش آموزان استان را هموارتر کرد.

  در این آیین مرتضی شکوهی  معاون دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا آشناگر استاندار سمنان، حبیب الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، و جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند.

  سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در استان سمنان با ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز، هشت هزار و ۵۰۰ معلم در ۶ هزار کلاس درس آغاز شد.

   رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات‌خودرو استان سمنان گفت: ساختار اداری کشور برای رونق تولید و حمایت از فعالان اقتصادی و صنعتگران تعریف نشده است.

  اخبار استان سمنان _ پایگاه خبری اتاق بازرگانی سمنان

  رستم سعداللهی افزود: کاغذبازی‌های اداری و شرایط ساختاری کشور برای توسعه و رونق در بخش صنعت برنامه‌ریزی نشده که این قوانین دست و پا گیر باید هرچه سریع‌تر اصلاح شود.

  وی خاطر نشان کرد: ایران ظرفیت‌های اقتصادی و معدنی قابل توجهی دارد که به دلیل ساختار اداری پیچیده این ظرفیت‌ها تاکنون شکوفا نشده است.

  رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات‌خودرو استان سمنان ادامه داد: بیش از ۷۰ نوع ماده معدنی در کشور شناسایی شده است که اگر برای بهره‌وری معادن اقدام‎هایی قابل توجهی می شد اکنون تحریم و فشارهای خارجی تاثیری بر روی اقتصاد نداشت.

  سعداللهی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قوانین بازدارنده در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی کشور اقدام کند و با این راهبرد می توان برای کاهش نرخ بیکاری برنامه‌ریزی داشت.

  وی با اشاره به اصلاح نظام مالیاتی در کشور افزود: اجرای دقیق قانون مالیات بر ارزش افزوده و مصرف کننده مسیر توسعه و اشتغال در کشور را هموار می کند.

  رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات‌خودرو استان سمنان گفت: مجلس امکان تصویب قانون مالیات بر مصرف‌کننده را ندارد اما می تواند قانون مالیات بر فروش را تصویب کند که با این راهبرد بخش قابل توجهی از مشکلات بخش صنعت کاهش می یابد.

  استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

   معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به تغییر ذائقه مردم در دریافت خبرها گفت: خبرهای موثق و امیدآفرین با استفاده از ظرفیت‌های مختلف مانند فضای مجازی، مطبوعات و صدا و سیما به مردم اطلاع رسانی شود.

  خبرهای امیدآفرین و موثق در جامعه منتشر شود

  اخبار استان سمنان _ پایگاه خبری اتاق بازرگانی سمنان

  حبیب الله خجسته پور روز سه‌شنبه در نشست شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان در سالن کوثر استانداری ابراز داشت: دشمنان با تبلیغات و سیاه نمایی به دنبال ایجاد فضای یاس و ناامیدی در کشور هستند و تشریح خبرهای موثق برای مردم موجب ناکامی دشمن می‌شود.

  وی با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت رسانه بیش از پیش استفاده کنند، ادامه داد: همکاری، تعامل و ارتباط موثر مدیران با رسانه موجب آگاه‌سازی و روشنگری افکار عمومی می‌شود.

  وی تصریح کرد: فضایی که در جهان، منطقه و کشور در حوزه اقتصاد مطرح است و از آن جنگ اقتصادی نام برده می‌شود ضرورت اطلاع‌رسانی و امیدآفرینی در جامعه با تکیه بر خبرهای موثق در زمینه دستاوردهای اقتصادی را دو چندان می‌کند.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان یادآور شد: معرفی دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موجب امید افزایی در بین مردم و افزایش تلاش و پویایی می‌شود.

  خجسته‌پور خاطرنشان کرد: به منظور اطلاع رسانی و تصمیم گیری در حوزه اقتصاد با توجه به اهمیت موضوع، شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در کشور به ریاست وزیر کشور و در استان‌ها به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار شکل گرفته است.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: برای اثربخشی هرچه بیشتر شورای اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی در استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو شورا نقطه نظرات اصلاحی خود در بهبود عملکرد این شورا را اعلام کنند.

  در نشست شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی استان سمنان، درباره بهبود عملکرد شورا بحث و تبادل نظر شد.

  استان سمنان ۷۰۲ هزار نفر جمعیت و ۹.۷ میلیون هکتار وسعت دارد و صنعت و گردشگری مهمترین محورهای توسعه برای سال‌های آینده این استان تعیین شده است.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: هدفگذاری اصلی از برنامه‌های خرد و کلان حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در قالب رونق تولید، مقابله با بیکاری و ایجاد و تثبیت اشتغال در استان است.

  اخبار استان سمنان _ پایگاه خبری اتاق بازرگانی سمنان

  حشمت الله عسگری روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: حمایت دولت از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان برای مقابله با فشارهای خارجی و تحریم مطلوب ارزیابی می شود.

  وی خاطر نشان کرد: مسئولان نسبت به رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان سمنان دغدغه دارند و برای توسعه اقتصادی مشکلات صنعتگران به صورت موردی و کلی بررسی می شود.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان اضافه کرد: کاهش نرخ بیکاری از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار در استان سمنان است که با وجود فشارهای خارجی برای تحقق برنامه‌های دولت برای ایجاد اشتغال پایدار تلاش می‌شود.

  عسگری تصریح کرد: بازدید میدانی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان به منظور بررسی مشکلات تولیدکنندگان در دستور کار است و با حمایت از بخش صنعت و تولید می توان توسعه اقتصادی به ارمغان آورد.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: دولت با تدوین آیین‌نامه و اتخاذ راهکارهای اصولی در راستای توسعه اقتصادی در تلاش است و مسئولان با عزمی راسخ برای اجرای این قوانین اقدام کنند.

  در نشست کارگروه تسهیل و رونق تولید این هفته، مشکلات بانکی ، تامین اجتماعی و زیربنایی و مالیاتی چهار واحد تولیدی و خدماتی استان سمنان بررسی شد.

  استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

  اخبار استانی _ پایگاه خبری اتاق بازرگانی سمنان

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: نیاز است مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان برای تحقق شعار سال و تثبیت اشتغال به صورت موردی بررسی شود.

  علی اصغر جمعه‌ای روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: بخش تولید و صنعت در استان در شرایط فشار اقتصادی و تحریم نیازمند حمایت‌های جدی است و با رفع مشکلات زیرساختی و حذف آیین‌نامه‌های غیرکاربردی برای توسعه اقتصادی اقدام شود.

  وی خاطر نشان کرد: اجرای قانون‌هایی که در راستای حمایت از صنعت و تولید تدوین شده است مورد توجه قرار گیرد و نباید برخی از آیین‌نامه‌های غیرکارشناسی مانع تحقق شعار سال شود.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان ادامه داد: واحدهای تولیدی استان در بخش‌های صنعتی، معدنی، گردشگری و کشاورزی نیازمند حمایت است و کاغذبازی‌های اداری مسیر رونق تولید در کشور را با چالش مواجه می کند.

  جمعه‌ای گفت: همکاری دستگاه‌های اجرایی، قضایی و قانون‌گذاران برای حمایت از بخش صنعت افزایش یابد و قوانین در بخش‌های مختلف به نفع صنعتگران تعریف شود.

  وی اضافه کرد: رفع مشکل اعطای چک به مالکان واحدهای صنعتی دارای مشکلات مالی از اقدام‌های مثبت و تاثیرگذار برای توسعه اقتصادی و حمایت از تولیدکنندگان است.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان افزود: حفظ اشتغال در بخش صنعت از راهبردهای اساسی و مهم برای توسعه اقتصادی است و با تلاش مضاعف می توان برای رونق تولید اقدام کرد.

  در نشست کارگروه تسهیل و رونق تولید این هفته، مشکلات بانکی ، تامین اجتماعی و زیربنایی و مالیاتی چهار واحد تولیدی و خدماتی استان سمنان بررسی شد.

  استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

  رئیس اتاق اصناف استان سمنان گفت: ۵۰ هزار جلد دفتر مشق دولتی به منظور حمایت از نوشت افزارهای ایرانی در روزهای آینده در واحدهای صنفی استان سمنان توزیع می‌شود.

  اخبار استان سمنان_ پایگاه خبری اتاق بازرگانی سمنان

  احمد اخلاقی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توزیع این تعداد دفتر دولتی شرایط را برای فراوانی نوشت افزار فراهم می‌کند و با قیمت مناسب این دفاتر، در سال تحصیلی جدید دانش آموزان بدون دغدغه در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند.

  وی خاطر نشان کرد: در فروش دفاتر دولتی دفتر ۴۰ برگ ۱۷ هزار ریال، دفتر ۶۰ برگ ۲۵ هزار ریال، ۸۰ برگ ۳۴ هزار ریال و دفتر ۱۰۰ برگ ۴۲ هزار ریال به فروش می‌رسد.

  رئیس اتاق اصناف استان سمنان ادامه داد: این دفاتر در نمایشگاه پاییزه واقع در محل دائمی نمایشگاه‌های سمنان و واحدهای صنفی نوشت افزار که از قبل تعیین شده است به فروش می‌رسد.

  اخلاقی تصریح کرد: خرید نوشت افزارهای ایرانی در بخش‌های مختلف به دانش آموزان و والدین توصیه می‌شود و با اجرای این طرح رونق اقتصادی در واحدهای صنفی و تولیدی کشور افزایش چشمگیری می‌یابد.

  وی اضافه کرد: طرح‌های نظارتی و بازرسی از واحدهای صنفی برای مقابله با هرگونه گرانفروشی و ارائه ندادن رسید فروش به صورت جدی در مراکز فروش نوشت افزار در حال انجام است.

  اخلاقی گفت: شهروندان برای مقابله با هرگونه گرانفروشی در بخش نوشت افزار و دیگر واحدهای صنفی با شماره تلفن ۳۳۴۳۹۱۹۹ تماس بگیرند و تمامی تخلف‌ها در کمترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود.

  رئیس اتاق اصناف استان سمنان افزود: طرح‌های نظارتی از مراکز فروش نوشت‌افزار با توجه به بازگشایی مدارس در سمنان افزایش یافته و با توجه به افزایش تقاضا و خرید دیگر واحدهای صنفی استان هم رونق گرفته است.

  در استان سمنان ۳۰ هزار واحدصنفی وجود دارد. شهر سمنان ۸۰ واحد صنفی نوشت افزار دارد.

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.