- دوشنبه 13 مرداد 1399

  بازارچه های محلی در شهرستان های سمنان ایجاد شود

  Share/Save/Bookmark

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: نمایشگاه و فروشگاه فروش تولیدهای محلی توسط شهرداری ها در 8 شهرستان استان ایجاد شود.

  حشمت‌الله عسگری عصر شنبه در جلسه پیگیری تدارک بازارچه‌های محلی در سالن کوثر استانداری سمنان ابزار داشت: تمهیدات لازم برای جانمایی و ایجاد نمایشگاه‌های بین‌راهی در هر 8 شهرستان استان در نظر گرفته شده است تا شهروندان و ساکنان هر منطقه محصولات مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد محلی خود را عرضه و به فروش برسانند.
  معاون استاندار سمنان به ماده 11 قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و ماده 16 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار اشاره کرد و افزود: در قوانین یاد شده ایجاد و راه اندازی بازارچه های محلی برای رونق اقتصاد و توسعه و بهبود اشتغال در هر منطقه مورد توجه قرار گرفته است که باید تلاش کرد تا از این ظرفیت مطلوب به بهترین شکل ممکن بهره گرفت.
  عسگری اظهار داشت: با توجه به اینکه تجربه های بسیار خوبی در کشور در این مقوله وجود دارد، تاکنون در استان سمنان توفیق خاصی در این عرصه نداشته ایم که به همین دلیل این رویکرد به صورت جدی نیاز به بازنگری دارد.
  وی با تاکید بر از بین بردن رویه های اداری زمان بر گفت: خروجی جلسه ها در خصوص این مهم باید با ارائه راهکارهای عملیاتی، شفاف و تاثیرگذار همراه بوده تا در کمترین زمان ممکن شاهد اجرا و عملیاتی شدن راه اندازی 8 بازارچه محلی در استان باشیم.
  معاون استاندار سمنان ابراز داشت: شهرداری‌های سطح استان باید روند آماده سازی فضا را با استفاده از سازه‌های مناسب در کمترین زمان ممکن فراهم آورند.
  استان سمنان دارای 8 شهرستان، 20 شهر، 15 بخش و 31 دهستان است.
  استان سمنان با هشت استان همسایه است که تعدادی از این استان ها از پرجمعیت‌ ترین استان‌های کشور به‌شمار می‌آیند و همسایگی این استان با استان‌های خراسان رضوی و تهران موجب شده راه ارتباطی این دو استان، با عبور سالانه 20 میلیون مسافر، فرصتی کم نظیر برای عرضه و فروش محصولات محلی و خانگی ساکنان این منطقه ها باشد.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.