- دوشنبه 13 مرداد 1399

  گرایش مردم به تولیدات محلی فرصت رونق مشاغل خرد است

  Share/Save/Bookmark

   معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: تغییر سلیقه و افزایش گرایش مردم به استفاده از تولیدات محلی بهترین فرصت برای رونق مشاغل خانگی و روستایی است.

  حشمت الله عسکری روز سه شنبه در نشست بررسی اخذ پروانه بهداشتی محصولات مشاغل خانگی در سالن جلسات استانداری سمنان، افزود: وجود تولیدات محلی، مشاغل خانگی و فرآورده های روستایی و علاقه مردم به مصرف این تولیدات فرصتی است که باید پیش نیازهای اولیه تسهیل فروش و عرضه برای تولید کنندگان این‌ حوزه فراهم شود.
  وی افزود: تولیدات مشاغل خانگی در جامعه در سبد خوراک روزانه مردم جای گرفته است و بسیاری از دخالت ها و محدودیت های غیرمعقول، رعایت نشدن موارد بهداشتی کوچک را به معضلات بهداشتی پنهان تبدیل کرده و عرضه محصولات غذایی و تولیدات محلی را با مشکل روبرو می کند.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: حمایت از تولیدات محلی با توجه به قانون حمایت از مشاغل خانگی، از سیاست های اصلی دولت در حمایت از فعالان این حوزه است، اما در حال حاضر مقدمه های اولیه آن فراهم نیست.
  عسکری تاکید کرد: پرهیز از موازی کاری در بین دستگاه های اجرایی متولی امر در حوزه مشاغل خانگی و تولیدات محلی با به کارگیری ساز و کاری منسجم و هماهنگ، بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان و فعالان این عرصه را برطرف می کند.
  وی، آئین نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی و استاندارد محصولات غذایی در خصوص تولیدات محلی را نیازمند واکاوی دانست و افزود: بومی سازی دستورالعمل ها در کارگروه های استانی، شهرستانی و شورای برنامه ریزی استان به همراه کاهش محدودیت ها و ابلاغ دوره زمانی مشخص برای اخذ استانداردهای بهداشتی به فعالان این حوزه، باعث توسعه و رونق مشاغل خانگی خواهد شد.
  عسکری، یکی از راه های توسعه این حرفه و تقویت بازار عرضه و فروش محصولات مشاغل خانگی را تشکیل شرکت تعاونی های چند منظوره دانست و افزود: بسیاری از کمبودهای حوزه فروش و مسائل اقتصادی فعالان تولیدات محلی در این قالب برطرف می شود.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: ظرفیت بین راهی جاده تهران- مشهد با عبور حجم زیادی از مسافران، برای راه اندازی مراکز فروش بسیار‌مناسب است که مغفول مانده، باید تلاش شود فروشگاه های عرضه صنایع دستی، محصولات و تولیدات محلی در ورودی و خروجی شهرستان های استان احداث شود.
  اعتبار ابلاغی تسهیلات مشاغل خانگی استان سمنان امسال 112 هزار میلیون ریال است که در 9 ماه 89 هزار و 470 میلیون ریال معادل 80 درصد سهمیه استان به یک هزار و 51 طرح پرداخت شده است و سهم سمنان از تسهیلات روستایی و عشایری امسال یک هزار و 275 میلیارد و 950 میلیون ریال است که 97 درصد آن به متقاضیان پرداخت شده است.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.