- دوشنبه 13 مرداد 1399

  توجه به تولید رکن اساسی تحقق اقتصاد مقاومتی است

  Share/Save/Bookmark

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: یکی از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی توجه به تولید است که اهمیت آن در تامین مواد غذایی و سلامت آن دوچندان است.

  حبیب الله خجسته پور روز پنجشنبه در آیین معرفی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با حضور علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان، با بیان این که سلامت نعمتی مجهول است که همواره باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت: مقدمه تامین سلامت انسان تامین مواد غذایی سالم است.
  به گفته معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری سمنان، تامین غذا از نیازهای بشری است و تامین غذای سالم حقوق اصلی بشر محسوب می شود.
  خجسته پور ادامه داد: مسئولان برای تامین غذای سالم برای آحاد جامعه تلاش کنند و یکی از دستگاه هایی که در تحقق تامین غذای سالم نقش مهم ایفا می کند دامپزشکی است که با کارعلمی، نظارت و مراقبت، از سلامت جامعه نگهداری و مراقبت می کند.
  وی خاطرنشان کرد: مراقبت از انتقال بیماری های مشترک بین دام و انسان و کنترل بیماری هایی که می تواند منشا خطر برای سلامت انسان و خسارت های فراوان باشد از وظایف خطیر دامپزشکی است.
  وی ابراز داشت: حفاظت از دام دغدغه بشر از گذشته ها بوده است، چرا که تامین سلامت انسان در گرو مولدهای غذایی و دام سالم است.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان افزود: عشایر سربازان عرصه تولید هستند که با تامین غذای سالم نقشی مهم در تامین سلامت جامعه دارند.
  خجسته پور بیان کرد: مسئولان امر باید به گونه ای برنامه ریزی کنند تا برای 100 میلیون نفر جمعیت آینده کشور غذای سالم تهیه و تامین شود.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ابراز داشت: محدودیت منابع آب و خاک و مهاجرت شاید در آینده موجب شود هرکس قادر به تامین غذای خودش نباشد و مسئولان باید با برنامه ریزی و داشتن چشم انداز، غذای سالم برای جمعیت آینده کشور تامین کنند و لازمه تامین غذای سالم، دام و طیور سالم است .
  در این آیین حمیدرضا حسینی به عنوان مدیرکل دامپزشکی استان سمنان معرفی و از خدمات محمد سعیدی در این سمت قدردانی شد.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.