- يكشنبه 10 اسفند 1399

  اتصال شبکه ریلی ج. ا. ایران به کشور افغانستان از طریق مرز شمتیغ

  Share/Save/Bookmark

  بنا بر اطلاع وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران برابر هماهنگی های بعمل آمده مقرر گردیده است در دهه دوم آبان ماه 1399 شبکه ریلی ج. ا. ا از طریق مرز ریلی شمتیغ به کشور افغانستان متصل و به بهره برداری برسد، لازمست بمنظور بهره برداری حداکثری و بهینه از خط ریلی مزبور از هم اکنون ضمن معرفی و اطلاع رسانی در این خصوص، نسبت به بازاریابی و شناسایی بارها و مشتریان بالقوه و بالفعل از تمامی طرق ممکن اقدام کرده تا شاهد رونق و روند افزایشی در تعاملات ریلی از طریق این مرز جدید ریلی باشیم.

  ▪️پتانسیل بار موجود جهت حمل در این مسیر جهت اطلاع فعالین محترم اقتصادی

  - نکات لازم در مورد تعرفه وحمل از طریق مرز شمنيغ :
  1- تعرفه و مقررات حمل مربوط به شبکه ریلی ج..ا.ا به استناد مصوبه هیئت مدیره محترم به شماره ۱۰۰ / ۸۴۸۴۶ /ص مورخ 20/06/1396
  ابلاغی طی نامه شماره 86728/200/ص -25/06/1396 اجرای کلیه مقررات تعرفه حمل و نقل بین المللی اعم از ترانزیت ، واردات، صادرات و معوض مورد عمل از طریق مرز ریلی سرخس ، در مورد مرز ریلی شمتيغ ( بر مبنای مسافت های مطابق با جدول سیاست تعرفه ای ) ملاک عمل میباشد

  ۲- تعرفه و مقررات حمل مربوط به مسیر ریلی داخل شبکه ریلی افغانستان :در این خصوص متقاضیان حمل قبل از هر گونه اقدام به حمل ، میبایست مستقیما با هماهنگی طرف افغانستانی نسبت به تعیین تعرفه مسیر و پرداخت آن به طرف افغانستانی اقدام نمایند.

  ٣- از آنجایکه حمل و نقل با استفاده از واگنهای ملکی شرکتهای حمل و نقل ریلی ایرانی انجام خواهد گرفت لذا کلیه اقدامات مربوط به هماهنگی و تعیین و پرداخت مبلغ اپراتوری واگن ها و چگونگی نحوه استفاده از واگن خصوصی ایرانی متعلق به شرکتهای حمل و نقل ریلی ایرانی در حمل و نقل بین المللی تماما در تعهد و مسئولیت متقاضی حمل ( توافق متقاضی حمل با شرکت حمل و نقل ریلی ایرانی مالک واگن ) می باشد و در این خصوص هیچگونه مسئولیتی متوجه راه آهن ج.ا.ا نخواهد بود.

  ۴- کلیه عملیات مربوط به هماهنگی با گمرک و سایر ارگان های ذیربط بر عهده متقاضی حمل بوده و در این بین چنانچه مشکلی در زمینه توقف واگن و با هر مسئله ای دیگری حادث شود. کلیه مسئولیتها و هزینه های مترتبه بر عهده متقاضی حمل میباشد.

  ⭕️ پتانسیل بار ترانزیتی از ایران در صورت اتصال به افغانستان را در فایل پیوست مطالعه بفرمائید

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - میدان امام حسین ( ع ) - بلوار 15 خرداد 

  ساختمان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان 

  کدپستی : 3518994970

  تلفن :6 الی 33464002-023
                  023-31651000

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.