- سه شنبه 13 خرداد 1399

  استاندارسمنان :سرمایه‌گذاران بومی در طرح‌های اقتصادی سمنان مشارکت کنند

  Share/Save/Bookmark

  سرمایه‌گذاران بومی در طرح‌های اقتصادی سمنان مشارکت کنند

  سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: سرمایه‌گذاران بومی برای ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار در استان سمنان به یاری دولت بشتابند و در اجرای طرح‌های اقتصادی مشارکت کنند.

  علیرضا آشناگر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ظرفیت‌های اقتصادی و توسعه‌ای استان سمنان برای ایجاد اشتغال پایدار بی‌نظیر است و با اتخاذ راهبردهای عملی باید از منابع موجود برای ایجاد اشتغال پایدار نهایت بهره را برد.

  وی خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاران بومی ظرفیتی ممتاز برای شکوفایی ظرفیت‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی هستند و باید برای توسعه و آبادانی استان سمنان به سرمایه‌گذاری در طرح‌های مختلف اقدام کنند.

  استاندار سمنان تصریح کرد: سرمایه‌گذاران سمنانی، بر اساس پژوهش‌های انجام شده در دیگر استان‌ها و در کشورهای مختلف جهان، سرمایه‌گذاری‌‎های گسترده‌ای در طرح‌های اقتصادی انجام دادند و این فعالان اقتصادی با اشتغال‌آفرینی تعلق خاطر خود را به دیارشان نشان دهند.

  آشناگر ادامه داد: تولید ناخالص ملی در استان سمنان ۱۳۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود که با راه‌اندازی واحدهای تولیدی جدید و فراوری واحدهای معدنی می‌توان این رقم را افزایش داد.

  وی اضافه کرد: بازگشت دست کم ۴۰ واحد صنعتی و تولیدی  استان سمنان به چرخه فعالیت با تلاش دولت رویکرد مثبت و مطلوب برای تثبیت اشتغال پایدار با وجود فشارهای خارجی در استان است.

  آشناگر گفت: در یکسال گذشته دولت با پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش رویکرد مثبتی را برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی با وجود فشارهای خارجی در استان سمنان ایجاد کرد.

  وی افزود: تعریف بسته‌های حمایتی، تامین نقدینگی و رفع مشکلات بیمه‌ای و مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتیِ مشکل‌دار نشان‌دهنده آن است که دولت پشتیبان واقعی صنعتگران در سال‌های گذشته در استان بوده است.

  استاندار سمنان گفت: برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای دولت با فعالان اقتصادی همکاری‌های گسترده‌ای را آغاز کرده است و با همدلی دولت و بخش خصوصی می‌توان از گردنه‌های سخت اقتصادی به سلامت عبور کرد.

  استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.