- سه شنبه 14 مرداد 1399

  آغاز برداشت ذرت علوفه‌ای از مزارع۹۰۰ هکتاری آرادان

  Share/Save/Bookmark

  آغاز برداشت ذرت علوفه‌ای از مزارع۹۰۰ هکتاری آرادان

   مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان از کشت ذرت علوفه‌ای در سطح ۹۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.

  امیرحسین شاه‌حسینی 5 مردادماه در شورای اداری شهرستان با اشاره به آغاز برداشت این محصول استراتژیک به برخی از ارقام کشت‌شده ذرت علوفه‌ای اشاره و اظهار کرد: سینگل کراس ۷۰۴، ماسیل و امریکن ژنتیک و...از جمله ارقام کشت‌شده در اراضی این شهرستان است .

  وی همچنین به تفکیک سطح زیر کشت ارقام مختلف ذرت علوفه‌ای اشاره کرد و افزود: سطح زیر کشت رقم سینگل کراس ۷۰۴ در مجموع ۸۸۰ هکتار است و همچنین در 13 هکتار از اراضی شهرستان رقم مایسل و در هفت هکتار نیز رقم امریکن ژنتیک کشت شده است.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان ذرت علوفه‌ای را یکی از محصولات مهم و استراتژیک در این شهرستان عنوان کرد و افزود: رقم سینگل کراس دارای کیفیت مطلوب، عملکرد بالا و دارای ارزش غذایی خوب در جیره غذایی دام است و به همین دلیل کشاورزان منطقه راغب به کشت این رقم هستند.

  شاه‌حسینی افزود: کشت در شهرستان آرادان شامل کشت بهاره و تابستانه است که کشت بهاره از اواسط فروردین و کشت تابستانه از اوایل تیرماه آغاز می‌شود.

  وی با اشاره به شیوه‌های کاشت در این شهرستان خاطرنشان کرد: روش کاشت این ارقام در شهرستان آرادان به‌صورت ردیفی و با عرض خطوط کشت ۶۰ و ۷۵ سانتی‌متر است.

   این مدیر مسوول با بیان اینکه آبیاری به‌صورت تیپ در ۱۸ هکتار از مزارع ذرت علوفه ای شهرستان انجام‌شده است تصریح کرد: با توجه به مشکل کم آبی در استان سمنان کشت محصولات با نیاز آبی کم در اولویت جهادکشاورزی است.

  وی از برداشت محصول از سطح حدود ۱۰ هکتار از مزارع ذرت علوفه‌ای این شهرستان خبر داد و با اشاره به وجود ماشین آلات و ادوات مناسب کشاورزی در شهرستان گفت: برداشت این محصول در سطح شهرستان توسط چهار دستگاه چاپر انجام می‌شود.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان با اشاره به کیفیت بالای ارقام کشت شده پیش‌بینی کرد: عملکرد محصول ذرت علوفه‌ای در این شهرستان حدود ۵۰ تن در هر هکتار باشد.

  شاه‌حسینی با بیان اینکه هر ساله کشاورز نمونه این بخش از سوی جهادکشاورزی شهرستان با هدف افزایش انگیزه در بین کشاورزان و تولیدکنندگان انجام می‌شود گفت: در سال زراعی گذشته ابوالفتح نظری فر از کشاورزان آرادانی به علت عملکرد مطلوب و استفاده از سیستم آبیاری تیپ به عنوان ذرت کار نمونه استان انتخاب شد.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.