- سه شنبه 14 مرداد 1399

  صرفه‌جویی 27 میلیون متر مکعبی آب در استان سمنان با اجرای طرح تعادل بخشی

  Share/Save/Bookmark

  صرفه‌جویی 27 میلیون متر مکعبی آب در استان سمنان با اجرای طرح تعادل بخشی

   رئیس گروه احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای سمنان از صرفه‌جویی بالغ بر 27 میلیون متر مکعبی در مصرف آب این استان با اجرای کامل طرح احیاء و تعادل بخشی در یک سال اخیر خبر داد.

  مهدی قوشه‌ئی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: میزان صرفه‌جویی در مصرف آب استان سمنان با اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب استان در بخش‌های مختلف این طرح شامل انسداد چاه‌های غیرمجاز، اصلاح پروانه‌های بهره‌برداری، کنتورهای هوشمند، تقلیل منصوبات چاه‌های دارای اضافه برداشت و... حدود 27 میلیون و 194 هزار متر مکعب بوده است.

  وی ادامه داد: بیشترین میزان صرفه‌جویی در مصرف آب استان از محل شارژ کنتورهای هوشمند بوده است؛ تاکنون حدود یک‌هزار و 500 کنتور هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی در سطح استان سمنان نصب شده است .

  این مدیر مسوول یادآور شد: با مدیریت مصرف و شارژ این کنتورها، حدود 20 میلیون و 66 هزار متر مکعب صرفه‌جویی در یک سال گذشته انجام شده است.

  رئیس گروه احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای سمنان ادامه داد: در سال گذشته حدود 75 چاه غیرمجاز در استان سمنان مسدود شد که از محل انسداد این تعداد چاه‌های غیرمجاز، حدود 577 هزار متر مکعب صرفه‌جویی در مصرف آب در این استان پهناور و کویری صورت گرفته است.

  قوشه‌ئی خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعداد 109 چاه بخش کشاورزی، مشمول اصلاح پروانه بهره‌برداری شدند که از این محل نیز حدود 5 میلیون و 172 هزار متر مکعب صرفه جویی در مصرف آب انجام شد.

  وی همچنین گفت: میزان صرفه‌جویی آب از محل تقلیل منصوبات تعداد 10 چاه دارای اضافه برداشت دبی لحظه ای با اجرای طرح تعادل بخشی در سال گذشته چیزی حدود 785 هزار متر مکعب بوده است.

  رئیس گروه احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای سمنان با بیان اینکه استان سمنان در منطقه‌ای خشک و نیمه‌خشک واقع شده بر ضرورت صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب در این استان در بخش‌های سه‌گانه کشاورزی، صنعت و شرب تاکید کرد.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.