- پنجشنبه 12 تير 1399

  مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت : صادرات انواع کالا از گمرکات استان اردبیل رشد قابل توجه 75 درصدی داشته است

  در شش ماهه نخست سال جاری صادرات انواع کالا از دو گمرک بیله سوار و اردبیل به رقم 27 میلیون دلار در قالب 79 هزار تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 75 درصد و از نظر وزنی رشد 216 درصدی را نشان می دهد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل ، مظفری گفت : از عمده کالاهای صادراتی از گمرگان استان می توان به مصنوعات شیشه ای با سهم 14 درصدی، مصنوعات پلاستیکی با سهم 12 درصدی، سیب زمینی با سهم 12 درصدی و جوجه طیور با سهم 6 درصدی اشاره کرد.
  مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل عنوان نمود : جمهوری آذربایجان با سهم 68 درصد، عراق با سهم 14 %، افغانستان 7 %، گرجستان (5 %) و ویتنام (3 %) عمده مقصد صادراتی استان بوده اند.
  وی بیان داشت : در نیمه نخست سال میزان واردات با 54 درصد کاهش ارزش و 20 درصد کاهش وزن نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 6 میلیون دلار تنزل کرده است.
  مظفری تصریح کرد : افزایش صادرات و کاهش واردات موجب بهبود قابل توجه در تراز تجاری جاری استان گردیده است و مهمترین دلیل این رشد ، مربوط به افزایش نرخ ارز در کشور است و افزایش نرخ ارز یا کاهش پول ملی ایرانیان موجب افزایش قیمت کالای خارجی برای ایرانیان و کاهش قیمت کالای ایرانی برای خارجیها شده است و در نتیجه تقاضای کالای خارجی برای ایرانیان کاهش و تقاضای کالای ایرانی برای خارجی ها و به خصوص کشورهای همسایه افزایش یافته است و در حال حاضر تراز تجاری گمرکات استان اردبیل بالغ بر 21 میلیون دلار است که این رقم در مدت مشابه سال قبل تنها 3 میلیون دلار بوده است.
  مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل در پایان خاطر نشان کرد : در شرایط حاضر که قدرت خرید مصرف کنندگان ایرانی کاهش و اقتصاد با پدیده رکود تورمی مواجه گشته، فرصتی است تا تولیدکنندگان و صادرکنندگان با برندسازی و بهبود کیفیت محصول اقدام به تسخیر بازارهای صادراتی و از این فرصت به صورت بهینه استفاده و به بهبود و رونق دوباره اقتصادی کمک نمایند.

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.