- پنجشنبه 19 تير 1399

  اجرای ۲۱ پروژه اولویت‌دار اقتصادی در شهرستان کمتر توسعه‌یافته میامی

  Share/Save/Bookmark

  توسعه صنایع تبدیلی

   قائم مقام کمیته امداد استان سمنان از پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای اجرای ۲۱ پروژه اولویت‌دار اقتصادی با هدف توسعه شهرستان کمتر توسعه یافته میامی خبر داد.

  محمد قوسی، قائم مقام کمیته امداد استان سمنان از شهرستان میامی به‌عنوان یکی از شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور نام برد و اظهار کرد: با توجه به سند تفضیلی تدبیر و توسعه به دستور معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری با هماهنگی لازم کمیته امداد با بهره‌گیری ازظرفیت کمک‌های فنی و اعتباری ۲۱ پروژه برای توسعه این شهرستان تعریف شده است.

  وی به احداث و ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی و گسترش انرژی نو در بخش مرکزی شهرستان اشاره کرد و گفت: کمک به احداث خانه‌های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری، گسترش کویرگردی در پهنه‌های بیابانی و مکان یابی اکوکمپ در مسیرهای گردشگری است.

  قوسی گسترش کمی و کیفی آموزش‌ مهارت‌های فنی و حرفه ای ، کمک به ایجاد و راه اندازی خانه‌های صنایع دستی را از برنامه‌های این نهاد حمایتی در مناطق روستایی میامی برشمرد و خاطرنشان کرد: کمک به تجهیز و نوسازی کارگاه‌های صنایع دستی روستایی و شهری، آموزش استارتاپی به دانشجویان و فارغ التحصیلان و حمایت از کسب و کار الکترونیکی از دیگر پروژه‌های تعریف شده در این شهرستان محروم و کمتر توسعه‌یافته است.

  قائم مقام کمیته امداد استان سمنان به پشتیبانی از طرح‌ها و شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: کمک جهت پرورش شتر در منطقه عباس آباد و پل ابریشم، پرورش و راه اندازی اصلاح نژاد و دام پر تولید، فرآوری محصولات باغی و گیاهان دارویی در دیم‌زارهای منطقه کالپوش، توسعه کشت گلخانه کوچک مقیاس در زمین های زراعی و اراضی شیب دار، توسعه سردخانه‌ها و انبارهای فنی در کارگاه‌های فرآوری محصولات لبنی از دیگر پروژه‌ها است.

  وی خاطرنشان کرد: توسعه زنبورداری، صنایع تبدیلی کوچک کشاورزی و باغداری، کمک جهت ایجاد استخر ذخیره آب قنات شیخ حسن جوری روستای فیزوز آباد و استر بند از جمله ۲۱ پروژه های اولویت دار جهت توسعه و گسترش این شهرستان است‌.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.