- پنجشنبه 19 تير 1399

  تعویض آبگرمکن‌های هیزمی روستائیان حاشیه مناطق جنگلی مهدیشهر با آبگرمکن خورشیدی

  Share/Save/Bookmark

  0

   رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر از تلاش برای قطع وابستگی روستاییان حاشیه مناطق جنگلی به چوب درختان جنگی با تامین آبگرمکن‌های خورشیدی با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی در مهدیشهر خبر داد.

  حمیدرضا عبدوس در نشست مدیران منابع طبیعی این استان اظهار کرد: با هدف حفاظت از جنگل‌ها تعداد ۱۵ آبگرمکن خورشیدی در بین بهره‌برداران شهرستان مهدیشهراز محل اعتبارات صندوق توسعه ملی توزیع شد ه است.

  وی از تحویل آبگرمکن خورشیدی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ به تعداد ۱۵ دستگاه در بین بهره برداران این شهرستان خبر داد و این اقدام را در راستای حفاظت از جنگل‌ها و مراتع از تخریب و ریشه‌کنی عنوان کرد و دستاورد آن را جلوگیری از قطع بی‌رویه درختان جنگلی با جایگزینی آبگرمکن های خورشیدی به جای آبگرمکن‌های هیزمی دانست.

  عبدوس خاطرنشان کرد: این تعداد در اجرای طرح حفاظت مشارکتی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با هدف کاهش و قطع وابستگی جوامع محلی به استفاده از چوب و هیزم جنگلی جهت مصرف تامین آب گرم به بهره برداران روستایی شهرستان مهدیشهر واگذار شد.

   رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدیشهر اضافه کرد: مهمترین هدف از اجرای این طرح کاهش فشار وارده بر جنگل‌ها و منابع طبیعی از سوی بهره برداران است و اینکه این قشر خود را در قبال حفظ جنگل‌ها و مراتع مسئول دانسته و از قطع بی رویه درختان و بوته کنی برای مصارف مختلف خودداری کنند.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.