- سه شنبه 8 مهر 1399

  ۳۷۰ هزار نفر سهامدار نهایی عدالت در استان سمنان هستند

  Share/Save/Bookmark
  ۳۷۰ هزار نفر سهامدار نهایی عدالت در استان سمنان هستند

   مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: ۳۷۰ هزار نفر سهامدار قطعی و مشمول سهام عدالت در این استان وجود دارد.

  امیر خلیلی خواه روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۹۰ هزار نفر از جمعیت سال ۸۵ تا ۹۲ در استان سمنان ثبت‌نام اولیه برای سهام عدالت را انجام دادند که از این تعداد حدود ۱۹ هزار نفر به تعاونی‌های سهام عدالت مراجعه نکردند و در نهایت ثبت‌نام ۳۷۰ هزار نفر قطعی اعلام شد.

  وی بیان کرد: دولت وقت سهام عدالت را از سال ۸۵ در قالب ۱۸ گروه مرحله به مرحله تا سال ۹۰ واگذار کرد و از سال ۹۰ تا ۹۲ در قالب سفرهای ریاست جمهوری این واگذاری اتفاق افتاد.

  نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ادامه داد: حدود ۵۱ میلیون نفر در کشور دعوت‌نامه سهام عدالت را دریافت کردند که از این تعداد ۴۹ میلیون نفر مراحل ثبت نام سهام عدالت را نهایی کردند.

  وی با بیان اینکه افرادی که در زمان مربوطه اقدامات تکمیلی مربوط به ثبت نام سهام عدالت را انجام ندادند اکنون جزو مشمولان این سهام حساب نمی‌شوند، ابراز داشت: مشمولان این سهام می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی سهام عدالت به نشانی samanese.ir  با وارد کردن اطلاعات لازم از وضعیت سهامداری مطلع شوند.

  خلیلی‌خواه خاطرنشان کرد: حدود ۶ و نیم میلیون نفر در کشور هنوز به سامانه سهام عدالت مراجعه نکردند و شماره حساب و شبا را برای دریافت سود سهام وارد نکرده اند که باید در گام اول شماره حساب و شبا را در سامانه وارد کنند.

  مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان اضافه کرد: با این اقدام، تمام سودهای سهام عدالت برای کسانی که شماره شبا را وارد سامانه نکرده بودند، واریز می‌شود.

  وی با بیان اینکه ارزش روز سهام عدالت متغیر بوده، تاکید کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ارزش فعلی سهام بیش از ۱۰ برابر قیمت مقطع واگذاری است.

  خلیلی‌خواه با اشاره آزادسازی سهام عدالت با اذن مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ۲ شیوه مستقیم و غیرمستقیم را برای سهامداران قطعی در نظر گرفته شد.

  وی با تاکید بر داشتن دانش برای ورود به بازار سرمایه، خاطرنشان کرد: علاوه بر سودمندی فراوان این بازار اما ورود بدون مطالعه به آن، ممکن است برای شخص و حتی افراد حرفه‌ای ضرر به دنبال داشته باشد.

  نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان با اشاره به مدیریت سهام، افزود: افراد می‌توانند با مراجعه به سایت سهام عدالت نحوه مدیریت مستقیم را انتخاب کنند و یا مدیریت به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به صورت ETF ( صندوق قابل معامله سرمایه‌گذاری در بازار بورس) واگذار می‌شود.

  وی گفت: هشتم خرداد پایان فرصت تعیین تکلیف مدیریت سهام عدالت است.

  خلیلی‌خواه با اشاره به در حال بررسی بودن چگونگی واگذاری سهام عدالت در شورای عالی بورس، بیان کرد: ممکن است از طریق بانک‌ها اجازه واگذاری این سهام داده شود که هنوز قطعی نشده و یا فرد از طریق کارگزاری‌ها این اقدام را انجام دهد.

  وی تصریح کرد: افراد به منظور واگذاری سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها باید کد بورسی داشته باشند.

  نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان یادآور شد: برخی در حال خرید سهام عدالت شهروندان به صورت وکالتی هستند که باید مردم عجله‌ای برای این موضوع نداشته باشند چرا که قیمت واقعی این سهام روز به روز در حال تغییر است و احتمال می‌رود افراد در این نقل و انتقالات متضرر شوند.

  خلیلی‌خواه تصریح کرد: ‌٤٩ شرکت در سبد سهام عدالت قرار دارند که از این تعداد ٣٦ شرکت جزو شرکت‌های بورسی و بقیه غیربورسی است و اگر شهروندان وکالت سهام خود را به اشخاص دیگر دهند، در عمل ۱۳ شرکت غیر بورسی را نیز از دست دادند.

  نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ابرازداشت: مردم نباید عجله‌ای برای فروش سهام عدالت خود داشته باشند و به راحتی این سهام را از دست ندهند زیرا منافع با ارزش تری در انتظار سهامداران است.

  در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و موافقت ایشان با درخواست ریاست محترم جمهوری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، سازمان خصوصی‌سازی با همکاری و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر نهادها در بازار سرمایه، اقدام به فراهم کردن تمهیدات و اقدامات عملی لازم برای تحقق این امر کرده است تا با توجه به موارد سه گانه مورد تاکید معظم له شرایط بهرمندی هرچه سریعتر مردم از منافع و مدیریت سهام مذکور فراهم شود.

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.