- يكشنبه 17 فروردين 1399

  در چهل و هفتین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد : حمایت و اجرای الزمات رونق تولید

   

   به گزارش  روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان  چهل و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل این اتاق برگزار گردید

  علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی سمنان در این نشست گفت : مقام معظم رهبری امسال را  سال رونق تولید  نامگذاری کرده اند؛  همانطور که معظم له اعلام نمودند ، رونق تولید نیاز به الزماتی دارد و تا زمانی که این الزمات نهادینه و اجرایی نشود تولید توسعه نخواهد یافت  .

  وی از حس مسئولیت استاندار محترم تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد : استاندار سمنان  و تیم اقتصادی به شرکت های بخش خصوصی و صاحبان حرف توجه نشان داده  بطوری که بصورت هفتگی بازدید های میدانی از صنایع استان برگزار میشود .

  جمعه ای ادامه داد :  تا کنون دو بسته حمایتی از تولید ابلاغ شده است ، ساز و کار رونق تولید سازمان تامین اجتماعی منوط به ابلاغ و دستورالعمل های اجرایی شده است ، همگان می دانند ابلاغ  و اجرا مفاد مذکور زمان بر بوده و در حقیقت  فعالان  اقتصادی زمان را از دست می دهند .

  رییس اتاق سمنان ادامه داد: از سوی سازمان امور مالیاتی تمهیداتی با عناوین بخشودگی جرائم  و تقسیط اقساط بلند مدت اعلام میشود که بسیار تاثیر گذار بوده  اما تا کنون یک مشوق تشویقی برای واحدهای که امورات مالیاتی خود را بدرستی انجام داده اند صادر نشده است.

  رئیس اتاق سمنان تصریح کرد : متاسفانه سیاست امور مالیاتی انحراف واحدهای خوش حساب به سمت تعویق و یا معوقات مطالبات است در حالی که باید تمایزی بین واحدها خوش حساب و بد حساب باشد

  رئیس اتاق سمنان خاطر نشان کرد : خرید کاذب از بازار، سود جویی و سودا گریی دلالان ، عدم ثبات قیمت ، باعث شده که بازار دچار آشفتگی باشد

  وی از نماینده محترم مردم در شهرستان سمنان ، مهدیشهر و سرخه درخواست نمود تا سازکاری در قوه مقننه ایجاد نمایند که قانون مالیات بر ارزش افزوده  تبدیل به قانون مالیات بر مصرف بشود.

  رئیس اتاق سمنان معتقد است  مجلس با اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده  و تغییر آن با رویکرد مالیات بر مصرف می تواند بر دهک های مختلف بازار  نظارت کاملاً مستقلی داشته باشد  بطوری که معضل قاچاق کالا در این طرح بطور کامل حل میشود.

  رستم سعدالهی ریاست انجمن مدیران صنایع در این نشست گفت :واحدهای تولیدی با مشکل تامین منابع و مواد اولیه روبرو هستند و از سوی دیگر کاهش نقدینگی و چند برابری قیمت تولید مواجه شده اند  بطوری که به سختی دارند فرآیند تولید را ادامه می دهند

   

  عسگری معاون‌ هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گفت : در سال گذشته استان در حوزه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عملکرد مثبتی رخ داده هرچند ضعف هایی وجود دارد که بخشی از آن داخل استان قابل رفع است و بخشی نیز به همت دستگاه های ملی نیاز به اصلاح رویه دارد.

  وی ادامه داد :امروز در کشور با پدیده ای مواجه هستیم به عنوان مقاومت در برابر تصمیمات و اصلاح، که نیاز است تا این ‌مهم واکاوی، بررسی و برطرف شود

  معاونت اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری سمنان تصریح کرد :  این  مورد یکی از آسیب های جدی می باشد، وقتی پیشنهادی را در سطح ملی ارائه می دهیم ، مجموعه اقداماتی را برای اصلاح و گرفتن ‌مصوبه به انجام می رسانیم ، باید ساز و کاری برای باز  ارسال و استمرار نظر ها و بازگشت آن وجود داشته باشد تا محتوی کامل و بدون نقص با قابلیت اجرایی قابل ارائه ای داشته باشیم

  در ادامه استاندار سمنان در چهل و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت : تمرکز جدی برنامه های دولت در سال  98  باید واکنش سریع نسبت به فشارهای اقتصادی خارجی و رفع موانع تولید باشد.

  علیرضا آشناگراستاندار سمنان  افزود: فشار روانی دشمن با تحریم های ظالمانه و ایجاد تشنج در بازار عرضه و تقاضای کشور روز به روز رو به افزایش است و دستگاه های اجرایی باید نسبت به خنثی سازی این توطئه ها اقدام کنند.

  وی خاطر نشان کرد: تولیدکنندگان و مردم شرایط سختی را با فشارهای اقتصادی خارجی می گذارنند که باید با اتخاذ برنامه های راهبردی و عملیاتی از ایجاد فشارها جلوگیری کرد.

  استاندار سمنان ادامه داد: احتکار خانگی و خرید هیجانی مردم باید با برنامه ریزی اصولی حل شود و با ارایه گزارش های دقیق مردم را از فراوانی کالا در بازار مطلع کرد.

  آشنا گرافزود: قوانین دست و پاگیر و موانع تولید با برنامه ریزی اصولی و همکاری وزارتخانه ها و نمایندگان مجلس برطرف شود.

  وی تصریح کرد: در شرایط سخت اقتصادی باید قوانینی که در این شرایط کاربرد ندارد حذف شود اما به معنی واقعی این رویه در سطح ملی اجرا نمی شود.

  استاندار سمنان گفت: تمامی دستگاه های اجرایی آرایش مقابله با جنگ اقتصادی دشمن بگیرند و با درک اصولی از شرایط می توان از این گردنه سخت عبور کرد.

  در ادامه  احمد همتی رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان در این نشست گفت :  اظهارنظرهای غیرمسئولانه و غیرکارشناسی برخی افراد خاص به افزایش مشکلات اقتصادی و فشارهای خارجی دامن می زند.

  نماینده مردم شهرستان های سمنان ، مهدیشهر، و سرخه در محلس شورای اسلامی افزود  : بعضی از افراد خاص با وجود مشکلات اقتصادی در کشور سخنرانی های جهت داری انجام می دهند که این اظهار نظرها اساس منطقی ندارد و در چارچوب قانون اساسی نیست.

  وی خاطر نشان کرد: لازم است اعضای اتاق بازرگانی و مسئولان دلسوز نظام نسبت به این سخنرانی های دردسرساز و مشکل آفرین در نشست های مختلف در کشور واکنش نشان دهند.

  رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: اقدام اخیر شورای عالی امنیت ملی در اقدام متقابل دولت در برابر بدعهدی‌ طرف های دیگر برجام، واکنش حداقلی است و ایران طبق عقل، قانون و شرع در صورت انجام نشدن تعهدات باید واکنش های بیشتر را انجام دهد.

  نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اتخاذ آرایش جنگ اقتصادی در کشور اقدام خوبی است اما نباید این رویه برای مدت طولانی در ایران مورد توجه قرار گیرد. همتی اضافه کرد: اکنون کشور در شرایط غیرعادی به سر می برد و اعضای اتاق بازرگانی در ابعاد مختلف نسبت به صحبت های غیرمسئولانه برخی افراد خاص واکنش نشان دهند

  نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همواره قیمت بسیاری از کالاها در سمنان نسبت به استان تهران بالاتر بوده و به همین دلیل مردم سمنان رغبت زیادی برای خرید کالا از خارج از استان دارند، برخی کالاها در تهران نصف و حتی یک سوم قیمت کالاهایی است که اکنون در سمنان به فروش می رسد

  وی افزود: همواره صادرات از استان سمنان سالانه 130 تا 140 میلیون دلار بوده که باید با اتخاذ راهکارهای کارشناسی برای افزایش صادرات در بخش های مختلف استان اقدام کرد

  وی گفت: مسئولان با برنامه ریزی اصولی از هدررفت پساب در جنوب سمنان جلوگیری کنند و این آب به بخش صنعت هدایت شود

  رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی بعد از ارایه تسهیلات اشتغال روستایی، ارزیابی نسبت به نتیجه اجرای این طرح داشته باشند.

  در پایان این نشست مقرر شد کارگروهی با محوریت حفظ واحدهای فعال توسط معاونت اقتصادی و منابع استانداری سمنان با هدف تامین تولید تشکیل شود ...

   

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت فراسوی دانش