- يكشنبه 17 فروردين 1399

  واحدهای تولیدی سمنان حمایت ویژه دستگاه قضا را می خواهند

   

  رئیس اتاق بازرگانی سمنان در چهل و هشتمین نشست شورای  گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح کرد :

  واحدهای تولیدی سمنان حمایت ویژه دستگاه قضا را می خواهند

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان در این نشست مشترک گفت :  واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان به دلیل مشکلات اقتصادی ، تاخیر در پرداخت مالیات و بیمه کارگران و مشکلات متعدد دیگر به حمایت ویژه دستگاه قضا نیاز دارند.

  علی اصغر جمعه ای در نشست گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان افزود: در سال های گذشته همکاری دستگاه قضا با فعالان اقتصادی سمنان مطلوب و قابل تقدیر است و در این مدت حتی یک صنعتگر به دلیل مشکلات اقتصادی دستگیر نشد.

  وی خاطر نشان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی که واحدهای تولیدی با مشکلات ریز و درشت مواجه هستند دستگاه قضا همانند سال های گذشته در کنار صنعتگران و تولیدگنندگان باشد.

  رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان ادامه داد: تحریم و فشارهای خارجی در سال های گذشته مشکلات متعددی را برای بخش صنعت به وجود آورده که باید با کاهش کاغذبازی و دیوان سالاری های اداری قوانین مخل رونق تولید را حذف کرد.

  جمعه ای تصریح کرد: رفع مشکلات واحدهای صنعتی در کشور نیازمند زیرساخت است و با برنامه ریزی اصولی و هدفمند می توان برای تحقق شعار سال اقدام کرد.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان تصریح کرد : دولتمردان عملکرد به نسبت مطلوبی برای رفع مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی در سال های گذشته داشتند و با رفع کاغذبازی های مرسوم اداری باید به صورت مطلوب تر در مسیر توسعه استان گام برداشت.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان در چهل و هشتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  اظهار کرد : نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانین مخل تولید و رونق کسب و کار را هرچه سریع تر بررسی و اصلاح کنند.

  محمد شریف ابراهیمی ادامه داد : بیشتر گرفتاری های واحدهای صنعتی به دلیل نقص در قوانین است که نمایندگان مجلس باید هرچه سریع تر برای رفع این چالش دست به کار شوند.

  وی خاطر نشان کرد: بسیاری از قوانین و تبصره هایی که در راستای حمایت از واحدهای صنعتی تدوین شده مخل رونق تولید است و با این رویه صنعتگران و تولیدکنندگان با مشکلات متعدد مواجه می شوند.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان تصریح کرد: اکنون ابهام های قانون در رفع مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی بیشتر از مفاد آن است که این رویه های اشتباه به تولید آسیب می زند.

  ابراهیمی اضافه کرد: دستگاه قضا در سمنان در چارچوب قانون و با تمام توان برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی تلاش می کند و تعطیلی حتی یک واحد صنعتی در این شرایط به نفع کشور نیست.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز سمنان خاطر نشان کرد : مدیران دستگاه های اجرایی استان با تلاش مضاعف و در چارچوب قانون برای رفع گرفتاری های اقشار مردم در تلاش باشند.

  علیرضا آشناگر استاندار سمنان در نشست گفت و گوی دولت با بخش خصوصی گفت: بعضی از مدیران دستگاه‌های اجرایی سمنان در رفع مشکلات مردم خنثی عمل کرده و در عمل با ربات فرقی ندارند.

  وی خاطر نشان کرد: برداشت سلیقه‌ای از قانون و خطرناپذیری از جمله ویژگی‌های بعضی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان است که در صورت ادامه این روند به مرور زمان مدیران جدید جایگزین این افراد خواهند شد.

  استاندار سمنان ادامه داد: تنگ نظری نسبت به رفع مشکلات اقشار مردم کنار گذاشته شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی برداشت آسان نسبت به مسائل قانونی داشته باشند.

  آشناگر اضافه کرد: کلی بودن قوانین در کشور یک چالش است و باید مدیران با وجود سر و کار داشتن با همچنین قوانینی سلیقه‌ای عمل نکنند.

  استاندار سمنان گفت: نمایندگان مردم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی چندان تمایلی به حضور در نشست گفت و گوی دولت با بخش خصوصی در اتاق بازرگانی استان ندارند.

  وی خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان به دلیل تنگناهای قانونی است و نمایندگان مجلس با حضور در نشست‌های از این دست برای بررسی مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و رفع چالش‌های قانونی اقدام کنند.

  استاندار سمنان گفت: از نمایندگان مردم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم در نشست‌های گفت و گوی دولت با بخش خصوصی حضور جدی تری داشته باشند.

  آشناگر تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی تا می‌توانند از سخت گیری در اجرای قانون خوداری کنند و بعضی از مسئولان سمنان نگاه عاطفی به حل مشکلات ندارند.

  وی تصریح کرد: قوانین باید در بخش‌های مختلف به نفع تولیدکنندگان تفسیر شود اما بعضی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در عمل قوانین را به گونه‌ای اجرا می‌کنند تا به ضرر تولیدکنندگان باشد.

  استاندار سمنان گفت: بسیاری از مدیران دستگاه‌های اجرایی در سمنان برای اجرا و دستور بعضی از طرح‌ها از مراجع مربوط استعلام می‌گیرند که این به معنی ترس و جاهل بودن این افراد نسبت به قانون است.

  وی اضافه کرد: مدیران تا می‌توانند خطر پذیر باشند و در جایی که دزدی و خلاف انجام شود قانون وظیفه دارد که اقدام کند و در جایی که نیت‌ها برای رفع مشکلات مثبت و اعتقادی است با وجود مشکلات باید قوانین به نفع مردم اجرا شود.

  وی اضافه کرد: خطر ناپذیری مسئولان اکنون به یک چالش جدی در سمنان تبدیل شده است و ادامه این روند مسیر توسعه استان را مختل می‌کند.

  آشناگر ادامه داد: در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید شده است که به جوانان بها داده شود چراکه این افراد از شهامت و شجاعت بیشتری در انجام دادن کارها برخوردار هستند.

   پیشنهادات مشوق های مالیاتی  وپایش موانع کسب کار استان از جمله مواردی بلود که از شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به مرکز ارسال شد

   

   

   

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  نام و نام خانوادگی
  ورودی نامعتبر است

  متن پیام
  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی(*)
  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  ارسال

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.

  طراحی سایت :شرکت فراسوی دانش