- سه شنبه 8 مهر 1399

  امضا سند همکاری بهره وری آب کشاورزی

   درچهاردمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان صورت پذیرفت :  امضا سند همکاری بهره وری آب کشاورزی

  به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان در چهاردمین نشست هیات نمایندگان این اتاق سند همکاری بهره وری آب کشاورزی فی مابین اتاق بازرگانی و جهاد کشاورزی به امضاء رسید

  علی اصغر جمعه ای رئیس اتاق بازرگانی سمنان در این نشست گفت : یکی از ارکان مهم تولید محصولات کشاورزی تقویت امنیت غذایی و تامین به هنگام کیفی نهادهای مورد نیاز و استفاده بهینه از آنها می باشد.

  وی ادامه داد :  با توجه به کمبود آب مورد تقاضا ،  افزایش جمعیت و نیاز بیشتر به ارتقا کیفی سطح زندگی و استفاده بی رویه از منابع پایه ، مدیریت و بهره وری آب کشاورزی یک الزام می باشد ، بدیمنظور اتاق بازرگانی و سازمان جهاد کشاورزی توافقاتی در مورد بهره وری کشاورزی نمودند

   

  جمعه ای اضافه کرد : استمرار مدیریت پایدار تولید محصولات کشاورزی به همراه برنامه ریزی های دقیق و قابل اجراء در کلیه ابعاد با تکیه بر ارتقاء بهره وری از نهاده آب ضروری می باشد ، بدین خاطر  این تفاهم نامه با توافق طرفین در این راستا تهیه و تدوین گردیده است

   

   سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی در این نشست گفت : به منظور برخورداری و بهره‌مندی از راهبردها و سیاست‌های مطلوب برای رفع نارسایی و گذار به سوی کشاورزی پایدار و بهره‌وری آب تفاهم نامه سند ارتقای بهره‌وری آب کشاورزی با افقی ۱۰ ساله بین سازمان جهادکشاورزی و اتاق بازرگانی استان سمنان امضاء شد.

  وی بیان کرد: ارتقای امنیت غذایی و بهبود وضعیت اقتصادی بهره‌برداران و فعالان کشاورزی از طریق توسعه کشاورزی پایدار و بازارمحور با تکیه بر افزایش بهره‌وری منابع و عوامل تولید به ویژه آب، از چشم اندازهای تفاهم‌نامه این سند است.

  رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ادامه داد: سند بهره‌وری آب کشاورزی استان برای تعادل بخشی در مصرف این عنصر حیات‌بخش است.

  وی خاطرنشان کرد: براساس این سند، ۱۲ درصد سطوح کشت در سمنان کاهش می‌یابد اما، ۲۷ درصد تولیدات کشاورزی این استان در افقی ۱۰ ساله افزایش پیدا می‌کند.

  میرعماد یادآور شد: رفع موانع و تسهیل دسترسی کشاورزان به فناوری‌های نوین و نهاده‌های مطلوب مورد نیاز و ایجاد ابزارهای قانونی و مشوق‌ها به منظور ایجاد انگیزه برای بهره‌وران از جمله اقدام‌های اساسی برای تحقق این سند است.

  بر اساس سند ملی بهره وری آب، مصرف آب بخش کشاورزی در استان سمنان که اکنون ۹۴۱ میلیون مترمکعب است، باید با تمرکز بر افزایش بهره وری به ۶۵۴ میلیون مترمکعب کاهش یابد.

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  اتاق بازرگانی سمنان

  فرم تماس

  ورودی نامعتبر است

  ورودی نامعتبر است

  کد امنیتی
  ورودی نامعتبر است

  تماس با ما

  سمنان - بلوار 17 شهریور خیابان میرزا کوچک خان جنگلی

  اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان سمنان

  کدپستی : 3519743515

  تلفن :6 الی 33464002-023

  نمابر : 33464500-023

  info[at]seccima.ir

  کليه حقوق اين سايت برای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان محفوظ می باشد.