فرماندار: 1140 میلیارد ریال به محور دامغان-جندق اختصاص یافت

چاپ

 فرماندار دامغان گفت: یک هزار و 140 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، به منظور اجرای قطعه دوم محور ارتباطی دامغان- جندق تخصیص یافت.

علی اصغر مجد روز چهارشنبه در گفت : پیمان اجرای قطعه دوم محور دامغان-جندق در جریان سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان سمنان به مناقصه گذاشته شد که با انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.
فرماندار دامغان گفت: قطعه اول دو بانده شدن محور دامغان- جندق به طول 55 کیلومتر در سال 95 و 96 اجرا شد.
مجد اضافه کرد: در گام دوم این طرح، عملیات جاده سازی در 50 کیلومتر از روستای یزدان آباد تا روستای رشم در جنوب شهرستان دامغان اجرا می شود و پیمانکار موظف است که از زمان آغاز عملیات اجرایی، ظرف مدت 42 ماه برای تکمیل این محور اقدام کند.
مجد به اهمیت اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: این محور در مسیر ارتباطی شمال به جنوب و محور ترانزیتی است و اجرای این طرح در کاهش تصادفات، توسعه حمل‌ و نقل جاده‌ای و رونق اقتصادی تأثیر فراوانی دارد.
فرماندار دامغان خاطر نشان کرد: اجرای قطعه دوم دامغان-جندق، طرح ملی و ازجمله برنامه‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی به شمار می‌رود.
استان سمنان بیش از هشت هزار و 612 کیلومتر بزرگراه، آزاد راه و جاده اصلی و فرعی و راه روستایی دارد.
شهرستان دامغان دارای 965 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی است که 88 درصد آن آسفالت و بقیه خاکی است، در حال حاضر 30 درصد راه‌های استان سمنان در دامغان وجود دارد.
این شهرستان در فاصله 115 کیلومتری شرق مرکز استان سمنان و بیش از 94 هزار نفر جمعیت دارد.

Tags: , , , ,