اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان سمنان

26 اردیبهشت 1402

photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۴_۲۰-۴۵-۳۵

علی افسریان فرد مدیر شرکت ” اریس سازه پارسیان ” در آئین تجلیل از صنعت و معدن مطرح کرد :عدم مداخله دولت در قیمت گذاری ها و اقتصاد دستوری

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان آئین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران  با حضور  علی رسولیان معاون وزیر صمت و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی ، هاشمی استاندار سمنان و فعالین اقتصادی در محل سالن اجتماعات این اتاق برگزار گردید.
علی افسریان فرد مدیر “شرکت اریس سازه پارسیان “در این نشست گفت : در زمان پاندومی کرونا شرایط در کشور بسیار سخت و دشوار بود نوع مواجه و بازدارندگی متفاوت بود اما در آخر طی مراحل مختلف دریافتم که تنها راه برون رفت ، ایمان به علم پزشکی است.
وی ادامه داد : اعتقاد به علوم از جمله علم اقتصاد هم یک الزام است لذا ایجاد فرضیه در علوم اقتصادی با هدف بومی سازی بسیار خطرناک است.
این فعال اقتصادی ادامه داد : اگر علم اقتصاد می گوید با قیمت گذاری دستوری نمی توانیم مسائل را حل کنیم ، مشخص می کند با اقتصاد دستوری نمی توانیم قیمت گذاری انجام بدهیم ، تمام دنیا به این مفهوم و مبانی رسیده است .
افسریان اضافه کرد : از سال 1353 اقتصاد دستوری را مبنا قرار داده ایم بارها دچار اشکال شده ایم اما باز هم به این سیاست ادامه می دهیم تصدی گری و رانت از جمله مصائب اقتصاد دستوری است .
وی ادامه داد : در اقتصاد امروز دولت ها رمان پاره نمی کنند ، کلنگ نمی زنند ، بلکه ساعت ها در اتاق های فکر خود می نشینند و استراتژی صنعتی را برنامه ریزی می نمایند
این فعال اقتصادی تصریح کرد : بخش خصوصی این توانایی را دارد که بسیاری از مسائل مبتلابه را حل و فصل نماید ، لذا پیشنهاد میشود دولت بر وظیفه اصلی خود که سیاستگذاری است متمرکز شود